Tarih : 10.06.2021 - 09:03 Yorum : 0

Meteoroloji’den 6 bölge için yağış uyarısı

Meteoroloji'den gelen bilgilere göre, Marmara’nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den 6 bölge için yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, zamanla doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

İstanbul: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Samsun: Parçalı bulutlu 22
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 22
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32

Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı artacak Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı artacak Meteoroloji'den gelen son dakika bilgilerine göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji uyardı! Gök gürültülü sağanak geliyor Meteoroloji uyardı! Gök gürültülü sağanak geliyor Meteoroloji'den gelen son dakika bilgilerine göre, İstanbul'da bugün öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak geliyor.

Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı düşecek Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı düşecek Kademeli normalleşmenin başladığı bugün yurdun genelinde yağışlı bir hava hakim olacak. Meteoroloji'den yapılan son uyarılara göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber