Tarih : 04.05.2021 - 19:45 Yorum : 0

Sağlık çalışanı kadının maske takmama inadı!

Eskişehir’de maske takmadan markete girmeye çalışan sağlık çalışanı kadın, polis engeline takıldı

Sağlık çalışanı kadının maske takmama inadı!

Türkiye'de maske takmama olaylarına her gün bir yenisi ekleniyor. Eskişehir'de sağlık çalışanı olduğu öğrenilen bir kadın markete maske takmadan girmek istedi ancak polis engeline takıldı. "Maske takmıyorum çünkü Anayasa'da maske takmak gibi zorunluluk yok" diyen kadına 900 lira ceza uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

AVM'de tekme tokat maske kavgası AVM'de tekme tokat maske kavgası Antalya'da bir alışveriş merkezinin güvenlikleri, maske konusunda uyardıkları vatandaşla tekme tokat kavga etti.

Maske takmayan çok sayıda kişiye ceza kesildi Maske takmayan çok sayıda kişiye ceza kesildi Beyoğlu’nda polis ekipleri geniş kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirdi. Maske takmayan çok sayıda kişiye ceza kesilirken, aranması olan bir kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

"Sahte Maske Cezası" mesajıyla dolandırıcılık "Sahte Maske Cezası" mesajıyla dolandırıcılık Kastamonu’da "Sahte Maske Cezası" mesajıyla yüzlerce kişiye SMS gönderildi. Gönderilen bu SMS’leri tıklayanların telefonları hacklendi. Bu kapsamda Kastamonu’da son 1 hafta içerisinde mesajı tıklayan vatandaşların 300 bin lira dolandırıldığı öğrenildi.

 

Maskesiz bir şekilde marketin önünden ayrıldı.

Eskişehir’deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu öğrenilen Selime Topçu, Odunpazarı’na bağlı Arifiye mahallesi İkieylül caddesi üzerinde bir markete girdi. Market çalışanlarının maske takması konusunda uyardığı Topçu, maske takmayacağını söyleyerek alışveriş yapmaya devam etti. Market yöneticilerinin ihbarı üzerine markete gelen polis ekipleri genç kadını marketten çıkarttı. Pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirten polis memuru, Selime Topçu’ya, “Genelge var, pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz” dedi. Buna rağmen maske takmayacağını söyleyen Topçu’ya, koronavirüs tedbirlerine uymadığı ve maske takmadığı için 900 lira idari para cezası için tutanak tutuldu.
Maske takmamasının Anayasal bir hak olduğunu öne sürerek polisle konuşmasını sürdüren Topçu, “Maske takmıyorum, çünkü Anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasa’da maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmeden genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum” dedi.
Tutanağın düzenlenmesinin ardından uyarıları dikkate almayan Selime Topçu, maskesiz bir şekilde marketin önünden ayrıldı.

Maske takmayı reddeden yolcular gözaltına alındı Maske takmayı reddeden yolcular gözaltına alındı İspanya'dan Amsterdam'a gelen bir uçakta, maske takmayı reddeden 6 İspanyol yolcunun gözaltına alındığı duyuruldu.

ABD'de toplu taşımada maske zorunluluğu uzatıldı ABD'de toplu taşımada maske zorunluluğu uzatıldı Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) korona virüse karşı önlemler sıkılaştırılıyor.

Yüzlerine yaptıkları maske makyajı pasaportlarından etti Yüzlerine yaptıkları maske makyajı pasaportlarından etti Bali’de yüzlerine maske makyajı yapan 2 sosyal medya fenomeninin yasağı ihlal ettikleri gerekçesiyle pasaportlarına el konurken, sınır dışı edilebilecekleri ifade edildi.

Maskesi çene altında pazarda gezdi Maskesi çene altında pazarda gezdi Sakarya’da vatandaşlar kısıtlama öncesi semt pazarlarına akın etti. Yoğunluk yaşanan pazarlarda çalışma yapan gazetecilerin çekimini sabote eden ve maskesini çenesine indiren bir kadın ise hakaretler savurarak ortalığı karıştırdı.

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber