2022-05-28 12:42:40 | Son Güncelleme : 2022-05-28 15:25:30

Paralı askerler görüntülendi: Afganistan'da savaşan İngiliz vekilin oğlu Ukrayna'da ortaya çıktı

İngiltere'de Maidstone ve The Weald'ı temsil eden milletvekili Helen Grant'ın oğlu eski Kraliyet Denizcisi Ben Grant, Ukrayna'da Rus zırhlı aracı imha ederken görüntülendi. Gönüllü askerlerin Rus tankını imha ederken çekilen video kısa sürede sosyal medyada yayıldı. İngiliz vekil, "Oğlumla gurur duyuyorum" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta verdiği askeri emirle başlayan Ukrayna'yı işgal girişiminde 3 ay geride kalırken çatışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ukraynalı sivillerin ve Ukrayna ordusunun direnişinin yanı sıra ülkede birçok gönüllü asker de Rusya'ya karşı mücadele veriyor. Son olarak sosyal medyada yayılan bir video paralı askerleri cephede ilk kez gün yüzüne çıkardı. İngiliz milletvekili Helen Grant'ın oğlu eski Kraliyet Denizcisi Ben Grant'ın da askerler arasında olduğu ortaya çıktı. 

İngiliz Millletvekili Helen Grant'ın oğlu Ben Grant. İngiliz Millletvekili Helen Grant'ın oğlu Ben Grant. 

İngiltere'de Maidstone ve The Weald'ı temsil eden millletvekili Helen Grant'ın oğlu Ben Grant, bir grup İngiliz, Amerikalı ve Kanadalı gönüllü askerlerle beraber Rus zırhlı aracı imha ederken çekilen bir videoda görüntülendi. 

Sosyal medyada yayılan görüntülerde, Grant'ın da içinde olduğu gönüllü askerlerin, Sovyet döneminden kalma BTR Rus tankını imha ettiği görüldü. Ağaçlık bir alanda ilerleyen gönüllü askerler, arka planda duyulan patlama sesleri eşliğinde Rus tankına ilk başarısız bir atış yapıyor, ikinci atışta ise Rus tankı tam on ikiden vuruluyor. O anlarda milletvekili oğlu Grant'ın ekibi yönlendirdiği, ''Git git'', ''Şimdi vur'' dediği anlaşılıyor.

Gönüllü askerlerin, başarılı operasyonunda 8 Rus askerinin öldüğü iddia ediliyor. Aynı olaya ait bir başka video görüntüsünde ise Rus tankının patlama anı anbean görülüyor.

Öte yandan İngiliz milletvekili oğlu Ben Grant'ın 3 çocuk babası olduğu ve mart ayında İngiltere'den Ukrayna'ya gittiği ve daha önce de Afganistan'da görev aldığı ortaya çıktı.