24˚
İstanbul
24˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 3.26 /s
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
27˚/19˚
Pazar
27˚/18˚
Pazartesi
26˚/19˚
26 Mayıs 2022 Perşembe
2021-11-18 13:10:55

Selin ortasında kalan otoparkta yüzlerce araç küle döndü

Kanada'nın British Columbia eyaletine bağlı Abbotsford'da selin ortasında kalan otoparkta yangın çıktı, çok sayıda araç alevlere teslim oldu.

Selin ortasında kalan otoparkta yüzlerce araç küle döndü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kanada'nın British Columbia eyaletinde şiddetli yağışlar sel ve toprak kaymasına neden olunca eyalette  olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi, sel ve toprak kaymasıyla mücadele ise sürüyor. Abbotsford şehrinde selin ortasında kalan bir otoparkta yangın çıktı. Alevler hızla yayıldı ve yan yana park etmiş yüzlerce araç küle döndü.

Otoparktan yoğun duman yükselirken, alevler saatler sonra söndürülebildi. Yangından kaynaklanan potansiyel zehirli duman nedeniyle halka dışarı çıkmama uyarısı yapıldı.

OHAL İLANI

Sel ve toprak kaymalarının büyük hasara yol açtığı British Columbia eyaletinde olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiği duyuruldu. Eyalet Başbakanı Başbakanı John Horgan düzenlediği basın toplantısında felaketi "500 yılda bir görülen olay" şeklinde nitelendirdi. Horgan, şu ana kadar 1 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Önümüzdeki günlerde daha fazla ölüm vakasına rastlamayı bekliyoruz" dedi.

Kanada Kamu Güvenliği Bakanı Marco Mendicino da eyalette sel ve toprak kaymaları nedeniyle yaklaşık 18 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını aktardı.

Etiketler