2022-05-20 21:40:36 | Son Güncelleme : 2022-05-20 21:50:54

Antrenöründen tokat yiyen tekvandocu genç kız konuştu: Şoktaydım, hocamdan tokat atmasını istedim

Gündem  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Diyarbakır’da tekvando seçmelerinde antrenöründen tokat yiyen genç kızın videosu Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüştü. Olaya tepkiler çığ gibi büyürken, tokat yiyen genç kız ve antrenörü açıklamalarda bulundu.

Antrenöründen tokat yiyen tekvandocu genç kız konuştu: Şoktaydım, hocamdan tokat atmasını istedim
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bir salonda düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando il seçmelerde genç bir sporcuya antrenörünün tokat attığı anların görüntüsü gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyüdüğü olayda, antrenörü tarafından tokat yiyen sporcu İrem Pala, babası Murat Pala, antrenör Orhan Baytekin ve o ana şahit olan öğrencilerden Ahsen Sümbül açıklamalarda bulundu.

“HOCAM BANA BİR TOKAT ATMASANIZ KENDİME GELEMEM”

Sporcu İrem Pala, maçtan çıktığını ve o an şok etkisinde olduğunu söyledi. Hocasına kendisine bir tokat atmasını istediğini aktaran Pala, “Maçın tamamını izleseler nasıl bir olay olduğunu anlayacaklar. Antrenörüme tokat atmasını isteyen bendim. Bana tokat atmasaydı şok içerisinde kalacaktım. Maçı kaybettim, stresleydim. Antrenörüme, ‘hocam bana bir tokat atmasanız kendime gelemem dedim.’ Olayda hiçbir şiddet yok. Orhan hocam hiçbir öğrencisine şiddet göstermez. Videoda hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Bugün ben ve arkadaşlarım hepimiz antrenörümün yanındayız. Hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bugünde yalnız bırakmayacağız. Benim yüzümden işine son verilmesi beni gerçekten çok üzdü” dedi.

KIZIM 10 SENEDİR HOCASININ YANINDADIR, BU BİR KOMPLODUR”

İrem’in babası Murat Pala, hocayla hiçbir sorunlarının olmadığını dile getirdi. Hocayı 10 senedir tanıdıklarını kaydeden Pala, “Kızım 10 senedir hocasının yanındadır, bu bir komplodur. Bu komploya karşı da bende davacıyım. Bu görüntüyü servis eden kişinin özellikle üstünde duracağım. Kızım reşit değil, alıp görüntülerini servis etmişler. Kızım bana olayı anlattı. ‘Ben o an şoktaydım. Orhan hoca bana bir tokat çekti' dedi, ben istediğimle söyledim.’ Onun için Orhan hocayla bir sorunumuz yok” diye konuştu.

“HOCAM ALLAH RIZASI İÇİN BANA BİR TOKAT AT”

Antrenör Orhan Baytekin ise, kendisi ve tekvando camiasına çok büyük bir linç girişi başlatıldığını ifade etti. İrem ve diğer sporcuları kızından hiçbir zaman ayrı tutmadığını belirten Baytekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kızım maça girdiği zaman son 15 saniyesini yayınladılar. Ondan önce kızım maçın ortasında bana dönüp dedi ki, ‘Hocam ben şoktayım. Bana bir tokat at.’ Dedim ki, kızım devam et. Sen iyisin. Daha sonra ensesinden tutum kendinde misin? dedim. ‘Evet’ dedi. Ama ben şoktayım. Hatta bana dedi ki, ‘Hocam Allah rızası için bana bir tokat at dedi.’ Bende tokat attım ama gülerek tokat attım. Arkamı dönüp gittim. Dışarı da kızımı öptüm. Benim sporcularım şampiyon olduğu için bu başarıyı kıskandılar. Aileler hepsi bekliyor. Biz medyaya çıkalım. Bugün valiliğe çıkmaya çalıştılar. İl Aile ve Sosyal Politikalara çıkmaya çalıştılar.”

Buralik21 Mayıs 2022 19:58

Bu kız ve ailesi yalaka kız yalan söylüyor gözümüze mi inanalım sana mı inanalım bide bu kız yüzünden gündem değişti üç kağıtçı malın biri dayak yiyo yemedim diyo aklına....