Tarih : 19.07.2021 - 20:05 Yorum : 0

Bakan Soylu’dan Afgan mülteci açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’ye gelen Afgan göçmenlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu, Bakan Soylu, yeni Türkiye'nin en güçlü olduğu alanın iç savaş ve terörizm nedeniyle topraklarında mağdur olan, tecavüze uğrayan, çocuk yaşta katledilen insanlığa sahip çıkması olduğunu belirtti.

Bakan Soylu’dan Afgan mülteci açıklaması

ABD ordusu ve NATO’ya bağlı yabancı ülke askerleri Afganistan’dan çekilişine devam ederken, Afgan halkı da Türkiye'ye göç ediyor. Bakan Soylu, Afgan göçmelere ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin güçlü olduğu alan, kaçak göçle mücadelesidir. Yeni Türkiye’nin en güçlü olduğu alan, iç savaş ve terörizm nedeniyle topraklarında mağdur olan, tecavüze uğrayan, çocuk yaşta katledilen insanlığa sahip çıkmasıdır” ifadesini kullandı.

“ASİL MİLLETİMİZE YAKIŞANI YAPMAKTADIR”

Soylu, paylaşımının devamında, “Türkiye henüz batı göç sağanağının farkında değilken, ‘mış’ gibi yaparken, düzensiz göç politikasını, uyum politikasını, göçe kaynaklık ülkeler ile geri gönderme anlaşmalarını oluşturmuştur. Sınır duvarları, elektro optik kuleler, aydınlatmalar, sensörlü kameralar, kanallar, optik gözetleyici araçlar, radar sistemleri, insansız hava araçları ve insanlı keşif uçaklarıyla keşif uçuşlarıyla göçü yönetme konusunda dünyaya insanlık dersi vermektedir. Bazı komşularımızın göçmenlere yaptığı işkencelerine, batının vurdumduymazlığına, tecavüz ve çocuk-yaşlı cinsiyetlerine, milyonlarca insanın evlerinden sürülmelerine ses çıkaramayanlar; bugünkü yaklaşımları, iftira ve yalanları tahrikkar açıklamaları, insanlıktan nasibini almamış katı kalpleri, her fırsatta Türkiye’yi kötüleyen sözleri bayrama da, medeniyetimize de, kültürümüze de yakışmaz. Türkiye, etrafındaki coğrafyada tüm olup bitene rağmen göçü yönetmekte; ecdadımıza, komşuluğumuza, asil milletimize yakışanı yapmaktadır” dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber