• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1342
 • down
  USD
  7.875
 • down
  EURO
  9.3788
 • down
  GBP
  10.5079
 • down
  Altın
  457.669
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 29.03.2019 - 00:18 Yorum : 9

Binali Yıldırım'dan TGRT Haber Seçim Özel programına özel açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım TGRT Haber Seçim Özel programında konuştu.

Binali Yıldırım'dan TGRT Haber Seçim Özel programına özel açıklamalar

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, TGRT Haber- İHA ortak yayınına katıldı. TGRT Haber ekranlarında yayınlanan Seçim Özel programında önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, İstanbul'a hizmet onurların en büyüğüdür. İstanbul Türkiye'yi taşıyan bir şehir, Türkiye'nin özeti, ihracatının ve verginin yarısı.

Gelen turistlerin 3'te 1'i İstanbul'a geliyor, Türkiye'nin ekonomisinin bel kemiği. Böylesine bir şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmak bir onurdur. 79 gündür sahalardayız, sahalar gayet iyi insanlar çok güzel şekilde dertlerini anlattılar. İstanbul'un kaygılarını ve gençlerin beklentilerini konuştuk. İstanbul'un bir çok insanıyla bir araya geldik. Çok şeyi anlatma fırsatı da bulduk" şeklinde konuştu.

Yapılan seçim anketleri hakkında açıklamada bulunan Yıldırım, "Kazanamam korkum yok benim. Biz seçime kazanmak için girdik ve kazanmak için de her şeyi yapıyoruz. İnşallah İstanbulluların desteğiyle tecrübe kazanacak" dedi.

5 Yıl sonra İstanbul nasıl olacak? 

İstanbul'un 5 yıl sonra nasıl olacağını anlatan Yıldırım, "İstanbul 5 yıl sonra Avrupa'nın 10. en büyük ekonomisi olacak. İstanbul'un milli geliri 300 milyon dolar olacak. Ben belediye olarak para basacak halim yok. Sınırlı sayıda personelle bunu gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanı artık çöp toplama, cenazeyle uğraşma yapmayacak. Artık bir şehri yönetmek söz konusu. İstanbul'a 20 fuar yerine 140 fuar getirirsen bunu başarırsın" ifadelerini kullandı. 

31 Mart Yerel seçimlerinde teröre bulaşmış adayların olduğunu belirten Yıldırım, "Birbirine benzemeyenler sıraya dizilmiş haldeler. Terörle iç içe olan HDP dahi, Saadet Partisi ve CHP de orada. Bu denklemi hiç düşündünüz mü? Listede yer alanları YSK inceliyor ve öyle onaylıyor. Herhangi bir seçilme hallerini kaybettiği anlaşılırsa YSK aday seçilse de bunlara mazbatasını vermez. Mazbata vermiş olsa bile kesin bir suç ortaya çıkarsa Türkiye bir hukuk devleti gereken yapılır" diye konuştu.

"Tekrar 7 Haziran havası gayretindeler" 

Muhalefetin 7 Haziran havası gayretinde olduğunu ileri süren Yıldırım, "8-9 ay önce seçim olduğunu unuttular onu bir kenara bıraktılar şimdi tekrar 7 Haziran öncesi de böyle bir ittifak kurmuşlardı. Aynı ittifakla tekrar 7 Haziran havası oluşturabilir miyiz gayreti içindeler. Bu yürümez, bu millet onlara prim vermez. 7 haziran 2015'te AK Parti ilk defa millet vekili sayısı itibari ile tek başına iktidar olamadı. 5 ay sonra millet AK Parti'yi yeniden tek başına iktidar yaptı. Neden yaptı millet istikrarın bozulmasının bedelinin gördü. İstikrarın ne demek olduğunu en iyi bu millet biliyor. Tekrar 7 Haziran riski yok, biz yerel yönetici seçimleri yapıyoruz. Ben bu örneği karşı tarafı anlatmak için verdim. Genel seçim havasına girdiler, hükümet kaybedecek diye kendilerince söylenmeye başladılar" dedi. Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: 

"Trafik sorunu için bunun bir takvimi var, bunları detaylıca konuşacağız. Kadınlarımızın istekleri var bunlar da çok doğrular. Karşı ittifaktaki bir zat kadına el sallayıp 'Sana son uyarım' diyerek seslendi. Bu hareket en ağır bir harekettir. Bir belediye başkanlığı adaylığı için ortaya çıkan arkadaşın böyle bir şeyi yapması doğru değil. Kadınlar bizim baş tacımız, bu toplumun temel direği. Böyle bir yaklaşım fevkalade üzücüdür."
İstanbul'un yeşil alan sorunu olduğunu ifade eden Yıldırım, "İstanbul'un dar ve uzun bir haritası var. Haliç'i boydan boya yürüyüş yolu yapacağız ve pırıl pırıl olacak. İnsanlar gece-gündüz bu sahil boyunca yürüyecek. Ekolojik ada ve köprü oluşturacağız orada. Bizim yapacağımız düzenlemelerle hiç bir kesinti olmadan insanlar Haliç'i boydan boya gezecek" ifadelerini kullandı.  

RAYLI SİSTEMLER

Raylı sistemleri arttıracağız ve bunlar da trafiğe çözüm olacak. 

Gelecek 5 yılda yapılacak metrolar

Bu raylı sistemleri arttırmadan trafik sorununu İstanbul'da azaltamayız bile. Yüzde 48 oranında bu rayları attıracağız ve yüzde 30 araç sayısı azalacak. Yaptığımız bu raylı sistemlerle Londra'yı geçeceğiz.

"Sokak hayvanları için bir rapor hazırlanmalı"

Hayvan hakları ile ilgi önerge verdiğini söyleyen Yıldırım, "Sokak hayvanları ile ilgili maddede düzenleme talebi var. İnsanlık dışı görüntülere şahit oluyoruz. Hayvanların korunması, hayvan hakları konusunda yasal düzenlemeye ihtiyaç var. Sokak hayvanları için bir rapor hazırlanmalı. Bir rapor için yola gittik, hayvan hakları ile ilgili önerge verdim. Belediye tarafında da yapılacak işler var. Sahipsiz-başıboş sokak hayvanlarını küpelenerek belirli barınak ve rehabilitasyon merkezlerine yerleştirilecek" ifadelerini kullandı.

"İstanbullu herkes sandığa gitsin" 

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"Kazanmak için bu yola girdim, İstanbulluların desteği ile kazanacağıma ilk günden beri inanıyorum. Ben ilk günden beri inanıyorum. Verdikleri karar ne olursa olsun kabulleniriz. İstanbullu herkes sandığa gitsin. İstanbul bizim ortak geleceğimiz. Geleceğimiz hakkında sandıkta bir söz söyleyelim. Gün kırgınlık, sitem günü değildir. Gün İstanbul'un geleceği için ben de varım deme günüdür. Benim İstanbul'dan istediğim bir takım kurgu ve planlar var Türkiye ile ilgili. Türkiye'nin istikrarı sadece kendi geleceği için değil. Bizi bekleyen coğrafyalar var, istikrar önemlidir. Bize bel bağlamış 1,5 milyar insan var. Benim sicilim ve geçmişim bellidir. Ben İstanbul'un hak ettiği her şeyi yapacağımı düşünüyorum. Bu yetkiyi verecek İstanbullular'dır. Yetki verildikten sonra tam gaz yola devam diyeceğiz."  

''CUMHUR İTTİFAKI 15 TEMMUZ GECESİ BAŞLADI''

Yerel seçimler referanduma dönüştü, karşı taraf sürekli buna çekiyor. Ben adaylar ön plana çıksın İstanbul konuşulsun isterdim. Bunlar 8-9 ay önce seçim olduğunu unuttular.

YEŞİL ALANLAR

İstanbul'un dar ve uzun bir haritası var. Haliç'i boydan boya yürüyüş yolu yapacağız ve pırıl pırıl olacak. İnsanlar gece-gündüz bu sahil boyunca yürüyecek. Ekolojik ada ve köprü olaştıracağız orada. Bizim yapacağımız düzenlemelerle hiç bir kesinti olmadan insanlar Haliç'i boydan boya gezecek. 

OTOPARK SORUNU

İstanbul'un böylede bir sorunu ortada çünkü. İstanbul'un otopark sorunu mevcut. Yıllarca ruhsatlar verildi insanlar oraları dükkana çevirdi cezayı ödeyip otoparktan kurtuldu. Araç sayısı İstanbul'da 4 milyon oldu. 1 Milyon 700 bin otopark ihtiyacımız var. Araçların sayısı arttığından da otopark sorunu ortaya çıkacak. 39 ilçede otopark oluşturacağız ve trafik bir nebze rahatlayacak.

 
 

YORUM YAPIN

 

9 Yorum

 1. Yahya kılıç

  Sempatik başkan yaptığın hizmetlerle seni tanıdık. Milletine, ülkesine gönül vermiş birinin yanında olmak şereftir bizim için

 2. Kemal yılmaz

  Yeşil güzel istanbul için oyun tabiki binali.

 3. Hasan tan

  İstanbul sizinle daha da güzelleşecek başkanım.Herşeyin en iyisini yapacaksınız inanıyoruz,arkandayız başkanım.

 4. Ebrusonmez

  Bu yolda hep seninle devam edecegiz inşallah Başkanım.Bu güzel projelerinide gercekleştireceksin inşallah,Başarılarının devamını dileriz????????

 5. BOZKURT

  Boş vaadler yok ekremin soyledikleri gibi. Istanbul her yönden dahada guzellesecek ve yasanabilir bir şehir olacak Sn. BINALI YILDIRIM ın sayesinde

 6. Mehpare

  Bir musibet bin nasihatten iyidir derler. 15 Temmuz gecesi akla kara tamamen belli oldu. Bir yanda millet bir yanda zillet.. Millet için hizmet ilelebet devam edecek..

 7. Recep

  Raylı sistemler trafik için iyi bir çözüm olacak güzel bir adım daha akp den

 8. Hüseyin acar

  Gönüller’de taht kuran sempatik Başkan. Her daim arkanızdayız

 9. Tgb

  İstanbul’un aranan yüzü BINALİ YILDIRIM.. dedıgı herseyi yapan her işi belırttigi sürede yerıne getiren Başkan YILDIRIM hızıyla gelıyor

 
Daha fazla yorum
 
© 2004 - TGRT Haber