Tarih : 27.05.2021 - 12:29 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı

Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Arzu edilen uzlaşma zemini oluşmazsa Cumhur İttifakı olarak bizi destekleyen diğer partilerle kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda AK Parti'nin “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”na katıldı. Erdoğan, yeni anyasa çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MİLLİ İRADE VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yassıada'nın önce Yaslıada'ya ardından Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na dönüşme süreci, aynı zamanda Türkiye'nin son 60 senelik siyasi tarihinin de bir özetidir." dedi.

"Milli iradenin üstünlüğünü tesis etme mücadelemizin önü sürekli darbelerle kesilmeye çalışılmıştır." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Sadece darbeciler ve muhtıracılar değil, onları teşvik eden, tahrik eden, onlarla kol kola yürüyen siyasetçi profili de aynı şekilde varlığını sürdürmektedir.

Türkiye'ye siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan ağır bedeller ödeten darbeler silsilesinin ilki olan 1960 darbesi aradan geçen 60 seneye rağmen milletimizin kalbinde hala kanayan bir yaradır."

"CUMHUR İTTİFAKI OLARAK KENDİ HAZIRLIĞIMIZI SUNARIZ"

"Geniş bir uzlaşmayla yeni anayasayı Meclis'te kabul ettirip, milletimizin takdirine sunabilirsek çok çok güzel olacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arzu edilen uzlaşma zemini oluşmazsa Cumhur İttifakı olarak bizi destekleyen diğer partilerle kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Cumhur ittifakındaki ortağımız MHP, Büyük Birlik Partisi hepsi bu çalışmayı sürdürüyor. MHP'den bu çalışmayla ilgili neticeyi Sayın Genel Başkan'dan aldım." şeklinde sözlerini sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karadeniz'de petrol kuyuları keşfettik Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karadeniz'de petrol kuyuları keşfettik Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de yeni petrol kuyuları keşfedildiği müjdesini paylaştı.

AK Parti'nin Anayasa paketinde ilk detaylar belli oldu Yeni Anayasa'da klasik kurumlara tırpan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmalarına başlandığını açıkladığı AK Parti'nin Anayasa paketinde ilk detaylar ortaya çıktı. 120 maddelik taslakta Anayasa'nın 4 maddesine dokunulmuyor.

Siyasi partilere anayasa çağrısı Anayasa çağrısı: Her parti bir taslak hazırlasın Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, “MHP, 100 maddelik taslağıyla kendi anayasa isteğini somutlaştırdı. Diğer partilerin de teklif hazırlaması sürece katkı sağlar” dedi

Son dakika... MHP'den yeni anayasa önerisi Son dakika... MHP'den yeni anayasa önerisi Son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni bir anayasayla ilgili yaptığı açıklamalarda, "Artık uzlaşmak ve yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir. Partimiz 100 maddelik yeni anayasa önerisini milletimize, siyasi muhataplarımıza bugün itibarıyla duyurmaktadır." dedi.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber