Tarih : 25.07.2021 - 18:21 Yorum : 0

Gurbetçinin vatan hasreti gözyaşı döktürdü

Kapıkule’de sınır kapısında gurbetçi yoğunluğu yaşanırken anavatana ulaşan bir gurbetçi yaşadığı vatan hasretini gözyaşları içerisinde anlattı.

Gurbetçinin vatan hasreti gözyaşı döktürdü

Avrupa’nın farklı yerlerinde çalışan ve tatil için anavatanları Türkiye’ye doğru yola çıkan gurbetçilerin yurda girişleri sınır kapılarından devam ediyor. Türkiye’ye gelmek için kilometrelerce yolu aşan gurbetçiler Edirne’de bulunan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçerek memleketine gidiyor. Hollanda'dan gelen Ahmet Koyuncu ise, Türkiye'yi çok özlediğini, yurduna kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirdi.

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.

“TÜRKİYE’Yİ SEVİN BU DUYGU BAŞKA”

Türkiye'de yaşayanların ülkenin kıymetini bilmesi gerektiğini belirten Koyuncu, "Bu duygu başka, değişik bir duygu. O bayrağı görmek dünyaya bedel. Sevin Türkiye'yi sevin. Bizim de kaderimiz gurbetçi olmak. Gönül ister miydi gurbetçi olmayı." dedi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan Koyuncu, "Memleket özlenmez mi hiç. Bayrağı gördüğümüz zaman 3500 kilometre yorgunluğu yaşamamış gibiyiz. Yoluna ölürüz Türkiye'nin. İnşallah bir gün döneceğim. Çok farklı bir duygu, tek dileğim Türkiye'nin kıymetini bilin. Gözyaşıyla geliyoruz, gözyaşıyla gidiyoruz." diye konuştu.

Etiketler : Gurbetçi Kapıkule
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber