Tarih : 03.12.2021 - 11:04 Yorum : 0

Gürdal Akşit kimdir, kaç yaşında? Eski Turizm Bakanı Gürdal Akşit neden öldü?

Eski Turizm Bakanı, AK Parti Danışmanı Güldal Akşit hastanede hayatını kaybetti. Vefat haberini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Peki Gürdal Akşit kimdir, kaç yaşında, nereli? Gürdal Aksit neden öldü?

Gürdal Akşit kimdir, kaç yaşında? Eski Turizm Bakanı Gürdal Akşit neden öldü?

AK Parti kurucu üyelerinden olan Gürdal Akşit 3 Aralık Cuma günü bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Eski Turizm Bakanı, AK Parti Danışmanı Güldal Akşit koronavirüs tedavisi görüyordu.

GÜRDAL AKŞİT KİMDİR?

Güldal Akşit 23 Ocak 1960 yılında Malatya’da dünyaya geldi. Eski İçişleri Bakanlığı müsteşarı ve milletvekili Galip Demirel'in kızı olan Gürdal Akşit üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde bitirdi.

Gürdal Akşit Polisan Holding A.Ş. Başhukuk Müşavirliği, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, XXII.ve XXIII. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Turizm, Devlet Bakanlığı yaptı. Gürdal Akşit 14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti’nin kurucu üyesidir. 2011-2014 yılları arasında AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan Akşit 9 Nisan 2009 tarihinde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığına seçildi. Gürdal Akşit AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı ve Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi olarak siyasi çalışmalarına devam ediyordu.

GÜRDAL AKŞİT NEDEN ÖLDÜ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gürdal Akşit’in vefat haberini Twitter hesabından duyurdu. Soylu, ''Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal Ablamıza Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah’’ mesajına yer verdi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Gürdal Akşit, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Etiketler : Gürdal Akşit Ak Parti
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber