24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2017-11-24 00:10:00

Hüseyin bebeğin hayata tutunması karaciğer nakline bağlı

İzmir'de karaciğer yetmezliği teşhisiyle tedavi gören 7 aylık Hüseyin bebek nakille iyileşeceği günü bekliyor. Baba Çetin, "Oğlumun tedavisi için 0 veya B grubu kana sahip donör lazım. Yardım bekliyoruz" diyor.

Hüseyin bebeğin hayata tutunması karaciğer nakline bağlı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Manisa'da çiftçilik yapan Ünal ve Aysun Çetin'in oğulları Hüseyin doğumdan sonra geçirdiği sarılık için hastanede tedavi gördü. Daha sonra taburcu edilen Hüseyin bebeğin karnında şişme olunca ailesi bebeği tekrar hastaneye getirdi. Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesinde tedavi altına alınan Hüseyin bebeğe karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu.

25 GÜNDÜR HASTANEDE

Hüseyin bebeğin babası Ünal Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun 25 gündür hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

Hastaneye ilk olarak sarılık şüphesiyle geldiklerini ifade eden Çetin, doktorların Hüseyin bebeğin karaciğerinin çok kötü olduğunu söylediklerini dile getirdi.

UYGUN DONÖR İÇİN YARDIM BEKLİYOR

Hüseyin bebeğe uygun karaciğerin 0 grubu veya B grubu olması gerektiğine dikkati çeken Baba Çetin, "Uygun donörü bulmak için gerek çevrem gerek sosyal medyadan yardım istedim. Oğlumun tedavisi için 0 veya B grubu kana sahip donör lazım. Yardım bekliyoruz." dedi.

Gelenin çok olduğu ancak bir türlü uygun donörü bulamadıklarını ifade eden Çetin, çocuğunun sağlığına kavuşması için vatandaşlardan yardım istedi. Bir baba olarak çok çaresiz kaldığını söyleyen Çetin, oğlunun sağlığına kavuşacağı günü görmenin en büyük dileği olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler