Tarih : 01.08.2021 - 13:31 Yorum : 0

Kışlada yangın çıkarmaya çalışanı adamı böyle yakaladı

Ankara’da Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığındaki otları dışardan yakarak kışla içinde yangın çıkarmaya çalışan şahsın yakalanmasına yardımcı olan 23 yaşındaki Süleyman Karaduman o anları anlattı

Kışlada yangın çıkarmaya çalışanı adamı böyle yakaladı

Ankara’da Polatlı ilçesinde K.Ü.Y. adlı şahıs, Topçu ve Füze Okulu güney sınırındaki tel örgülerin arasından kışla içindeki otları tutuşturarak yangın çıkarmıştı. Kışla içerisinde nöbet tytan askerlerin ihbarı üzerine olay terine itfaiye aracı geldi ve yangını kısa sürede söndürdü. Yangında askeriye içerisinde 6 ağaç zarar gördü. Yangını çıkaran K.Ü.Y. olay yerinden kaçmaya çalışırken vatandaşlardan tarafından yakalanarak polise teslim edilmişti.

"İKİMİZ BİRLİKTE YAKALADIK"

Kışla içerisindeki yangın çıkarmayı çalışan K.Ü.Y.’ü yakalayan 23 yaşındaki Adanalı Süleyman Karaduman o anları İHA’ya anlattı. Polatlı’dan Eskişehir’e araçla seyrederken bir şahsın askeri alandaki otları tutuşturduğunu gördüğünü belirten Süleyman Karaduman, “O sırada ikinci yerden de tutuşturdu. Bizim Adana Kozan ilçemizde de çok fazla bu tür yangın olayları oluyor. Çok ciğerimiz yandı, canımız yandı. Bu yüzden hiç düşünmeden direkt müdahale etmek istedim. Ben müdahale ederken başka bir vatandaş yine müdahale etti. Adamı ikimiz beraber yakaladık. Sonra da itfaiye ekiplerine yangını bildirdik. Sonrasında da adamı ekiplere teslim ettik” diye konuştu.

"ADAMIN AKIL SAĞLIĞI YERİNDEYDİ"

Ormanı ateşe veren kişinin kendisine “Ben deliyim, benim raporum var” dediğini ifade eden Karaduman, “Bilerek yapmadım diyordu. Yani bence hiçbir deli tutup da ben deliyim demez. Adamın akıl sağlığının gayet yerinde olduğunu gördüm ben orada. Deli olduğunu sanmıyorum” dedi.

"İTFAİYE MÜDAHALESİ İLE SÖNDÜRÜLDÜ"

Yangına anında müdahale ettiğini dile getiren Karaduman, “Bizim bir arkadaşımız vardı, o yangın tüpü aradı. Aracımızdaki yangın tüpümüz küçüktü, o yüzden elimizdeki su bidonlarıyla yangına müdahale ettik. Yani böyle bir müdahale gerçekleştirdik ama yeterli olamadık. O yüzden hem askeriyede bulunan itfaiyeye hem de dışardaki itfaiyeye haber verdik. İtfaiyenin çabası üzerine yangın söndürüldü, yoksa çok daha büyüyecekti” diye konuştu. Vatandaşın cep telefonu ile çektiği görüntülerde ormanı ateşe veren kişiyi polislere teslim edenin kendisi olduğunu söyleyen Karaduman, “Görüntülerde polise teslim eden bendim. Yakaladığımızda bir vatandaş daha vardı. O vatandaş yangına müdahale etmek için ayrıldı yanımızdan. Polislere teslim eden benim” dedi.

“YİNE OLSA DİREKT MÜDAHALE EDERDİM”

Adana'nın Kozan ilçesinde yangın olaylarının çok fazla olduğunu ve vatandaşların bundan mağdur olmasının kendisini derinden yaraladığını aktaran Karaduman, “Bu yüzden her vatandaşımızın tedbirli olmasını bekliyorum. Bu yüzden gördüğü şüpheli bir durumu direkt yetkililere bildirsin, hatta gerekiyorsa kendisi müdahale etsin. Ama duyarsız kalmasın. Biz öğretmenlerimizden, ailemizden aldığımız eğitimden bunları gördük. Onlara da çok teşekkür ediyorum beni böyle yetiştirdikleri için. Yine olsa yine hiç düşünmeden direkt müdahale ederdim” dedi.

Etiketler : Ankara Yangın Kışla
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber