24˚
İstanbul
24˚
şiddetli yağmur
Nem %57
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-18 15:15:35

Şehit babasından Demirtaş'ı ziyaret eden Sezgin Tanrıkulu'a sert tepki: Senin yerin de orada hazır

Gara'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Polis Memuru Vedat Kaya'nın babası, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret eden CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na çok sert tepki gösterdi. Şehidimizin babası Şehmuz Kaya, "Bak hemşerim senin yerinde orada hazırdır. Çok yakındır. Selahattin Demirtaş bu milletin katilidir. O bir teröristtir" dedi.

Şehit babasından Demirtaş'ı ziyaret eden Sezgin Tanrıkulu'a sert tepki: Senin yerin de orada hazır
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gara'da terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu  şehit düşen Polis Memuru Vedat Kaya'nın babası Şehmuz Kaya, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret eden CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na ve "İstanbul Kürdistan"dır diyen Ömer Öcalan'a çok sert tepki gösterdi.

"SENİN YERİNDE ORADA HAZIRDIR"

Selahattin Demirtaş'ı ziyarete gidip ‘ben onu ziyaret ettim’ diyen CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaya, “Bak hemşerim senin yerinde orada hazırdır. Çok yakındır. Selahattin Demirtaş bu milletin katilidir. O bir teröristtir. Öyle 1-2 kişi değil, binlerce kişinin katilidir. Bu HDP'nin bütün şehitlerin kanında parmağı var. Sen onun yanına gidiyorsun. Ben de devletimin yanındayım, hükümetinin yanındayım, polisimin yanındayım ve askerimin yanındayım. Bakalım sonuç ne olacak” dedi.

“BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ, KÜRDİSTAN DİYE BİR ŞEY YOK”

HDP mitinginde “İstanbul Kürdistan'dır diyen Ömer Öcalan'a Kürdistan diye bir şey yok şeklinde vurgu yapan Kaya, “Katil artık onun ismini de söylemek istemiyorum. İmralı'daki katilin yeğeni ne diyor, ‘Ben Kürdistan’ı İstanbul'a taşıyacağım’ dedi. Ben televizyon izlerken öyle bir kelime duydum. Sen Kürdistan’ı nereye taşıyorsun, Burası Türkiye Cumhuriyeti, Kürdistan diye bir şey yok. O Kürdistan’ı size yedireceğiz. Sen bu devletin ekmeğini ye, sonra sen git de ki burası Kürdistan'dır. Hani nerede Kürdistan. Biz niye görmüyoruz. O Kürdistan lafını sana yedireceğiz. Senin de o dayının, amcanın her neyse o katilin yanına koyacağız, yakındır. İnşallah devletimiz burada senin de biletini keser ve seni onun yanına koyar. Orada geberirsiniz” diye konuştu.

TANRIKULU'NA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş’ı Edirne Cezaevi’nde, Osman Kavala ile Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’yı ise Silivri Cezaevi’nde ziyaret etmişti. Tanrıkulu'nun yaptığı ziyaretler sonrası birçok kesimden tepki yağmıştı.

Etiketler