Tarih : 18.01.2021 - 16:55 Yorum : 0

Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımlardan korkmuyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. İki ülke önümüzdeki süreçte diyalog mekanizmalarını canlandırma konusunda mutabık kalırken, Çavuşoğlu, "Yunanistan ile yaptırımlardan korktuğumuz için masaya oturmadık. Yaptırımlardan korksaydık daha önce attığımız adımları atmazdık. Ancak bu gergin ortamı da devam ettirmek istemiyoruz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımlardan korkmuyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte Almanya'yla ikili diyalog mekanizmalarımızı canlandırma konusunda mutabık kaldık" açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, "Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz" dedi.

"Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin derinleşmesini arzu ediyorum"
Almanya Dışişleri Bakanı Maas ise, "Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin derinleşmesini arzu ediyorum" ifadelerini kullandı.

Maas, Rusya'da gözaltına alınan muhalif Navalnıy'ın hemen serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Alman Bakan, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferine ilişkin de değerlendirmelerini paylaştı. Mass, "Mesut Özil Alman milli takımı açısından çok büyük başarılara imza attı. Türkiye'de başarılı olmasını arzu ediyorum." dedi.

Etiketler : ÇAVUŞOĞLU
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber