• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  93981
 • up
  USD
  5.9263
 • up
  EURO
  6.5365
 • up
  GBP
  7.4829
 • down
  Altın
  284.483
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 23.05.2019 - 16:22 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dimdik ayakta durmayı başardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Çalışma Meclisi Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, "Küresel ekonomide en sert fırtınaların estiği dönemlerde dahi biz, dimdik ayakta durmayı başardık. Bugün de maruz kaldığımız tüm ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dimdik ayakta durmayı başardık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Ülkemizde çocuk işçiliği, kadın ve genç istihdamı, kayıt dışı istihdamla mücadele gibi konulara eğilen uluslararası çalışma örgütüne teşekkür ediyorum.

Dünya nüfsunun hızla arttığı bir süreçte istihdam meselesi giderek daha karmaşık bir hal alıyor. İnsan gücünün yerini yazılımın aldığı bir dünyada istihdam konusunu yeniden tasarlamak gerekiyor.

Bir yandan tüketimin akılalmaz boyutlara ulaştığı ABD ve Avrupa kıtaları diğer taraftan susuzluktan, ilaçsızlıktan, çcoukların öldüğü Asya ve Afrika kıtaları eşitsizlik vahim.

50 eleman daha fazla al dediğimizde rahatsız olanlar var. Demek ki eşitsizliği farklı alanlara taşırken işe buradan başlamak lazım.

İnsanı merkeze almayan hiçbir yaklaşımın başarılı olma şansı yoktur. Büyümek önemlidir ama insana faydası varsa önemlidir.

Zenginlik önemlidir. ama tüm insanlara yansıyorsa değerlidir. Bizim medeniyetimiz istifçiliği yasaklıyor. Medeniyetimizin bize tavsiyesi kazancı sürekli üretime, faydaya dönüştürmektir. Finans sektörünün üretimin önüne geçmesi kaygı vercidir. Paranın değeri izafidir.

Türkiye son 17 yılda istihdamda yaklaşık 9 milyonluk bir artış sağladı. 

Kadınların, gençlerin ve engellilerin işgücüne katılımında büyük oranda gelişmeler sağlandı.

Küresel ekonomide en sert fırtınaların estiği dönemlerde dahi biz, dimdik ayakta durmayı başardık.  Maruz kaldığımız ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 devletinden biri yapacağız.

Milli teknoloji hamlesiyle ülkemize her alanda çağ atlatıyoruz. Ülkemizin zenginliği her birimizin zenginliğidir, itibarı itibarımızdır. Türkiye 82 milyon vatandaşıyla bir bütündür.

Her kim ülkesinin aleyhine sonuçlanacak işe kalkışmışsa bilsin ki ülkemize zarar vermiştir. Rekabet daha iyiye, güzele ulaşmak için yapılırsa iyidir. Karşı tarafı yok etmek için yapılırsa kötüdür. Aramızdaki farklılıkları asla husumete dönüştürmemeliyiz. Paranın azlığı çokluğu başka bir meseledir. Asıl mesele hayatı paraya göre tasnif etmektir.

Etiketler : erdoğan
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber