Tarih : 29.07.2021 - 20:33 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgesindeki Bakanlarla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangını yaşanan bölgede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgesindeki Bakanlarla görüştü

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarının olduğu bölgeleri yakında takip ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman yangını yaşanan bölgede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda sürekli görüşerek, yangınların kontrol altına alınmasına ilişkin yürütülen çalışmalar ve gelişmeler hakkında anlık şekilde bilgi alıyor"denildi.

DEVLET TÜM İMKANLARIYLA SEFERBER OLDU

Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangından etkilenen bölgelerdeki halka geçmiş olsun temennilerini iletti. Yangınların kontrol altına alınması ve tamamen söndürülmesi için devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaraların sarılması için vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.

CİĞERLERİMİZ YANIYOR: YANGINLARDA SON DURUM

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri, Antalya'nın ardından Muğla'nın Marmaris ilçesi ile Aydın Didim'den de alevler yükseldi. Muğla'da Bodrum sınırlarına yakın Güvercinlik'te ormanlık alanda çıkan yangın bir otele sıçradı. Otelin tedbir amaçlı tahliye edilmesinin ardından akşam saatlerinde yangın kontrol altına alındı. Antalya'daki yangında ise 3 kişi hayatını kaybetti. Oymapınar Barajı'nda mahsur kalan 10 kişi de kurtarıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, şu ana kadar 34 mahallenin yangından etkilendiğini açıkladı. Mersin Silifke'deki yangın nedeniyle Antalya kara yolu bir süre ulaşıma kapatıldı.

Türkiye yangınlarla boğuşuyor Türkiye yangınlarla boğuşuyor Türkiye’nin doğasıyla ünlü ve turistik illerinde üst üste yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangınlarda insan ve canlı yaşamı olumsuz etkilendi. Antalya, Adana, Aydın, Muğla, Manisa, Osmaniye, Kayseri ve Mersin başta olmak üzere Türkiye'nin pek çok ilinde yangın çıktı. Yangınla mücadele sürerken, aynı anda farklı noktalarda çıkan yangınlar sabotaj şüphesini arttırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölgedeki Bakanlarla sürekli irtibat halinde olduğu ve yangın söndürme çalışmaları için devletin bütün imkanlarının seferber edildiği belirtildi. Ülke genelindeki yangınların 57'sinin kontrol altına alındı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber