Tarih : 05.06.2021 - 00:36 Yorum : 0

Bakan Koca: Vefat sayımız 100’ün altına indi

Türkiye’de 75 gün sonra koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 100’ün altına aldı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile vefat sayısında düşüşe dikkat çekti.

Bakan Koca: Vefat sayımız 100’ün altına indi

Türkiye’de 1 Haziran’da normalleşme süreci başladı. Tam kapanma sonrası başlayan normalleşme sürecine rağmen Türkiye’de vaka ve vefat sayısında düşüş devam ediyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği Türkiye genelinde 5 bin vaka sayısının altına inmeye adım adım yaklaşılıyor

4 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 4 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı Türkiye’de son 24 saatte 6 bin 169 yeni vaka tespit edildi, 94 kişi hayatını kaybetti.

75 GÜN SONRA VEFAT SAYISI 100’ÜN ALTINA İNDİ

Türkiye’de koronavirüs ile mücadelede günlük vaka sayısında düşüş devam ederken, vefat sayılarında da azalma başladı. 75 gün sonra Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 100’ün altına indi. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, ““Vefat sayımız bugün 100’ün altına indi. Gösterdiğiniz dikkat ve aşı, giderek her şeyi kontrol altına alıyor. Aramızdan ayrılan hastalarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sağlıklı günlere dönmek için yol doğru, kararlılıkla devam edelim” dedi.

84 MİLYON BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

Aşı çalışmaları ile ilgili de paylaşımda bulunan Bakan Koca, “Aşıda toplam 30 milyon doza ulaştık. Bugün itibariyle ulaştığımız bu sayının sonuçlarını çok yakında, 84 Milyon birlikte göreceğiz. Sağlıklı günlere dönmek için yol doğru, kararlılıkla devam edelim” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca: Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı Sağlık Bakanı Koca: Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldığını açıkladı.

 

Etiketler : Bakan Koca
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber