Tarih : 21.06.2021 - 11:24 Yorum : 0

Tokyo Olimpiyatları'na alınacak seyirci sayısı belli oldu

Koronavirüs salgını sebebiyle bir yıl ertelemeli yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunları'na seyirci alınıp alınmayacağı konusu netleşti.

Tokyo Olimpiyatları'na alınacak seyirci sayısı belli oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle devam eden oyunlara seyirci alınıp alınmayacağına yönelik belirsizlik, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Japon yetkililer arasında yapılan görüşmelerin ardından ortadan kalktı.

Tokyo Olimpiyatları'nda müsabakalara ev sahipliği yapan tesislerin kapasitesinin yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde en fazla 10 bin Japon sporseverin oyunları izlemesi kararlaştırıldı. Organizasyona yurt dışından seyirci alınmayacağı daha önce açıklanmıştı.

Salgın nedeniyle bu yıla ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz-8 Ağustos, Paralimpik Oyunları ise 24 Ağustos-5 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Paralimpik Oyunları'yla ilgili seyirci kararının ise 16 Temmuz'da açıklanması bekleniyor.

Japon doktorlardan çağrı: Olimpiyatları iptal edin Japon doktorlardan çağrı: Olimpiyatları iptal edin Japonya'da Doktorlar Birliği, ülkede yaşanan 4. dalga yeni tip koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, Tokyo Olimpiyatları'nın iptali isteminde bulundu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber