Tarih : 18.10.2021 - 18:17 Yorum : 0

Anne ve babası öldürülen genç: Amcamın amacı beni de öldürmekti

Kayseri’de kayıp olarak aranan çiftin öldürülüp evlerinin bahçesindeki tandıra gömülmesi ile ilgili katil zanlısı kardeş ile oğlu ve eşinin yargılandığı davada ifade veren çiftin oğlunun ifadeleri kan dondurdu. Duruşmada konuşan çiftin oğlu Yusuf Turhan, anne ve babası öldükten sonra amcasının amacının kendisini öldürmek olduğunu da iddia etti.

Anne ve babası öldürülen genç: Amcamın amacı beni de öldürmekti

Kayseri’de kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Mehmet Turhan kayıp olarak polis ekipleri tarafından aranıyordu. Kayıp çiftin cansız bedeni polis ekipleri tarafından evlerinin tandırında bulundu. Cinayetle ilgili Mehmet Turhan’ın kardeşi Yusuf Turhan ve oğlu Bedirhan Turhan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşi Nejla Turhan ise ev hapsi cezası aldı.

“ÖLDÜRDÜKTEN SONRA SIRA BENDEYDİ”

Mahkemede tutuklu sanık Yusuf Turhan, “Firdevs Öztürk’ün ölümü ile ilgili gelen adli tıp raporuna hiçbir şey söylemiyorum” dedi. Duruşmada çiftin oğlu Yusuf Turhan ise, “Nejla Turhan hiçbir şeyden haberinin olmadığını söylüyor. Bu tamamen yalan. Nejla ve Bedirhan anne ve babamı öldürdükleri eve bir gün sonra beni de götürdüler, amaçları beni de öldürmekti. Ben 22 gündür anne ve babamı aradım. Nejla Turhan yalan söylüyor, bağ evindeki tandırda oluşan farklılığı da görüyor. Nejla Turhan cinayeti biliyor. Ben bütün sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

“CİNAYET SEBEBİ MAL DEĞİL”

Duruşmada söz hakkı verilen talihsiz çiftin kızları Ayşe Tellioğlu da amcası Yusuf Turhan’ın işlediği suçları ortaya çıkaracağından korktuğu ve bu yüzden babasını öldürdüğünü söyleyerek, “Bu cinayetin sebebi mal değil. Babam, amcamın işlediği suçları bildiği için öldürüldü. Lale Apartmanı'ndaki evi babama vermeyecekti. Annemi ve babamı oraya çekmek için böyle bir yol izledi” dedi.

Etiketler : Kayseri Cinayet
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber