2021-12-01 15:47:31

Babasını öldürüp annesini ağır yaralayan sanık: Ben akıl hastası değilim, Amerika Başkanıyım

Antalya'da babasını bıçaklayarak öldürüp annesini ağır yaralayan ve polislerin ancak vurarak etkisiz hale getirebildiği sanık, çıkarıldığı mahkemede "Beni derhal serbest bırakın. Ben şizofren, akıl hastası değilim. Ben Amerika Başkanıyım" ifadeleriyle kendisini savundu.

Babasını öldürüp annesini ağır yaralayan sanık: Ben akıl hastası değilim, Amerika Başkanıyım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya'da babasını öldüren ve annesini ağır yaralayan Erdal Kuran müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında İstanbul Adli Tıp Kurumundan gelen raporda, sanığın olayın işlendiği tarihte suça karşı sorumluluğunun tam olduğu ifade edilirken duruşmaya SEGBİS ile katılan ve raporu kabul etmediğini belirten Erdal Kuran, savunmasında “Beni derhal serbest bırakın. Ben şizofren, akıl hastası değilim. Ben Amerika Başkanıyım” dedi.

Babasını öldürüp annesinin yaralayan sanık, kanlı kıyafetleriyle kendisini dışarı attı.

MÜEBBET VE 12,5 YIL HAPİS

Manavgat'ın Örnek Mahallesi'nde 17 Mart 2020 günü saat 09.00 sıralarında babası İsmail Kuran'ı bıçaklayarak öldüren, annesi Emine Kuran'ı da ağır yaraladıktan sonra olayda kullandığı bıçak ve üzerinde kanlı tişört ve eşofmanla dışarıya çıktıktan sonra polis tarafından ayağından vurularak yakalanan Erdal Kuran’ın yargılandığı dava sonuçlandı. Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Erdal Kuran’ı babası İsmail Kuran’ı öldürmek suçundan müebbet hapis, annesi Emine Kuran’ı yaralamak suçundan ise 12 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdı.

Polislerden kaçan sanık polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

CEZAİ SORUMLULUĞU TAM

Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına sanık Erdal Kuran tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, taraflar ve avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu. Mahkemede ilk olarak İstanbul Adli Tıp Kurumunun mahkemenin yazısına verdiği cevap okundu. Kurumun cevap yazısında, Erdal Kuran’ın olay tarihinde suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

"BEN AMERİKA BAŞKANIYIM"

Mahkeme heyeti taraflardan ve avukatlarından son sözlerini alırken sanık avukatı, her ne kadar sanığın ceza ehliyetinin olduğuna dair rapor düzenlenmiş olsa da davranışlarının her şeyi ortaya koyduğunu belirterek beraatini talep etti. Sanık Erdal Korucu ise kendisinin şizofren veya akıl hastası olmadığını, Amerika Başkanı olduğunu söyledi.

Mahkeme; Erdal Kuran’ın babası İsmail Kuran’ı bıçaklamak suretiyle kasten öldürme, annesi Emine Kuran’ı bıçaklayarak ağır yaralamaktan kasten öldürmeye teşebbüs suçlarını işlediğine karar verdi. Mahkeme, Erdal Kuran’ı babası İsmail Kuran’ı öldürmek suçundan müebbet hapis, annesi Emine Kuran’ı yaralamak suçundan ise 12 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdı.

Etiketler