2022-05-11 12:00:00 | Son Güncelleme : 2022-05-11 12:00:17

Doktorun kuzen cinayetinde şok görüntüler

Gaziantep'te miras anlaşmazlığı nedeniyle iş yerini bastığı kuzenini silahla öldüren katil zanlısı kadın doğum uzmanı Bekir Çelik ile diğer şüpheli A.Ç., adli makamlara sevk edildi. Kuzen cinayetinin hemen ardından çekilen görüntülerde polisin silah doğrultarak katil zanlısına 'Teslim ol' deme anları ile maktulün son anları yer aldı.

Katil zanlısı doktor, basın mensuplarının olayın neden ve nasıl gerçekleştiği ile ilgili sorularını cevapsız bıraktı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Katil zanlısı doktor, basın mensuplarının olayın neden ve nasıl gerçekleştiği ile ilgili sorularını cevapsız bıraktı.

Gaziantep'te miras anlaşmazlığı nedeniyle iş yerini basan kuzenini silahla öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı kadın doğum uzmanı Bekir Çelik ile diğer şüpheli A.Ç., adli makamlara sevk edildi. Kuzen cinayetinin hemen ardından çekilen görüntülerde ise olay yerine ilk gelen trafik polisinin silah doğrultarak katil zanlısına 'Teslim ol' deme anları ile maktulün can çekiştiği son anları yer aldı.

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Dün öğle saatlerinden sonra Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi'nde bulunan Doktorlar Sitesi'nde, miras paylaşımı nedeniyle aralarında husumet bulunan kuzenler, öğle saatlerinde Doktorlar Sitesi'nde ofisi bulunan kadın doğum uzmanı Bekir Çelik'in ofisinde tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede büyüyerek satırlı ve silahlı kavgaya dönüştü.

KATİL ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Kavga sırasında, silahını çıkaran kadın doğum uzmanı Bekir Çelik, kuzeni 34 yaşındaki Alaattin Çelik ile yanındakilere ateş etti. Vücuduna kurşun isabet etmesi sonucu ağır yaralanan Alaattin Çelik olay yerinde hayatını kaybederken, katil zanlısı doktor Bekir Çelik, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

ŞOK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Silahlı kavganın hemen ardından cep telefonu ile çekilen görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde, doktorun silahla vurduğu A.Ç.'nin yüzü kapak yerde yatması, elinde tabanca bulunan katil zanlısı doktorun sağa sola koşturması ve silah seslerini duyarak bölgeye gelen bir trafik polisinin 'Teslim ol' çağrısı ile doktorun gözaltına alındığı anlar yer aldı.

Olay anına ilişkin görüntülerde çevredeki bir vatandaşın, can çekişen A.Ç.'yi yerden kaldırmaya çalışması, başarılı olamayınca kucağında tutarak nabzına bakması da kayıt altına alındı.

ZANLI ADLİYE SEVK EDİLDİ

Olay sonrası gözaltına alındıktan sonra emniyetteki işlemleri tamamlanan katil zanlısı Bekir Çelik ile diğer şüpheli A.Ç., tutuklanma talebiyle adli makamlara sevk edildi. Adliye sevk edilen katil zanlısı doktor, adliye girişinde basın mensuplarının olayın neden ve nasıl gerçekleştiği ile ilgili sorularını cevapsız bıraktı.

Etiketler