Tarih : 12.09.2021 - 16:27 Yorum : 0

Muş'ta can pazarı: Kurs merkezinde çıkan yangında 80 öğrenci mahsur kaldı

Muş'ta 80 öğrencinin bulunduğu özel bir kurs merkezinde çıkan yangında can pazarı yaşandı. Patlayan camlardan sınıflara giren dumanlar paniğe neden olurken öğrenci ve öğretmenler camlardan sarkarak yardım istedi.

Muş'ta can pazarı: Kurs merkezinde çıkan yangında 80 öğrenci mahsur kaldı

Muş’taki özel bir kurs merkezinde çıkan yangında, içeride mahsur kalan 80 öğrenci pencerelerden sarkarak yardım isterken bölgede adeta can pazarı yaşandı.

İstasyon Caddesi üzerindeki özel bir kurs merkezinin bulunduğu binada, klima motorlarının bulunduğu bölümde kartonların tutuşması ile çıktığı iddia edilen yangında, kurs için merkezde bulunan çocuklar büyük panik yaşadı. Bölgeye polis, ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevlerin yükselmesiyle patlayan camlardan içeri giren duman sınıflara ulaştı.

ÖĞRENCİLER GÜÇLÜKLE TAHLİYE EDİLDİ

Nefes almakta güçlük çeken öğrenci ve öğretmenler, camdan sarkarak çevreden yardım istedi.

Yaklaşık 80 öğrencinin korku ve panik yaşadığı merkezde, bazı öğrencilerin sinir krizi geçirmesi kameralara yansırken birçok vatandaş da mahsur kalan öğrencileri kurtarmaya çalıştı.

Güçlükle tahliye edilen öğrenci ve öğretmenlere sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Kurs merkezinin yetkilileri, itfaiye ekiplerinin müdahalesinin yetersiz olduğunu savundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dumandan etkilenen öğrencilerden Esma Aşar, “Sınıfta ders işliyorduk dumanlar içeri atmaya başladı, yangın çıktı. Biz de bir sınıfa toplandık. Çok korktuk” diye konuştu.

Kontrol altına alınan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak : İHA/MUŞ
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber