Tarih : 28.11.2021 - 14:20 Yorum : 0

Nikah memurundan tüm evlilerin uyması gereken tavsiyeler! Sosyal medyada fenomen oldu

Mersin'de bir çiftin nikahını kıyarken verdiği tavsiyelerle Türkiye'nin gündemine oturan nikah memuru Dilek Yörük, sosyal medyada fenomen oldu. 2 milyon kişinin izlediği görüntüler üzerine hem şaşırdığını hem de mutlu olduğunu belirten Yörük, birkaç cümlenin insanların hayatını değiştirebileceğine inandığını söyledi.

Nikah memurundan tüm evlilerin uyması gereken tavsiyeler! Sosyal medyada fenomen oldu

Mersinli nikah memuru Dilek Yörük, nikahını kıydığı gençlere verdiği tavsiyelerle sosyal medyada fenomen oldu. Evlilik cüzdanını teslim etmeden önce yaptığı konuşmaların sosyal medyada paylaşılması üzerine bir anda ilgi odağı haline gelen Yörük, sosyal medya platformlarında dönen videolarına binlerce yorum yapılmasını değerlendirerek hem şaşırdığını hem de mutlu olduğunu söyledi.

"DUVARLARINIZI YIKMAYIN AMA BİRLİKTE PENCERELER AÇIN"

Nikahını kıydığı çiftlere, evliliklerini başkalarının evliliğiyle kıyaslamamalarını öğütleyen Dilek Yörük, konuşmanın öneminden geçmişin sorgulanmamasına kadar birçok mesaj veriyor. Yörük, nikahlarda, “Peri masallarına aldanmayın, çünkü gerçek değiller. Öyle bir evlilik hayali ikinizi de üzer. Mükemmeli aramayın, hiçbirimiz mükemmel değiliz. Birbirinizin geçmişini sorgulamayın. Eşinizin sizin zihninizi okumasını beklemeyin, maalesef bunu hiç kimse yapamıyor. İstediğiniz ve istemediğiniz ne varsa açık açık söyleyin birbirinize. Konuşarak her şeyi çözebileceğimize inananlardanım. Birbirinize yaşam alanı bırakın. Evlendiniz diye her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. ‘Duvarlarınızı yıkın’ demiyorum, siz de birbirinizden bunu istemeyin ama o duvarlara el birliğiyle pencereler açın ve hayatı o pencerelerden birlikte izleyin. Hayatınızı hesapsız yaşayın. Etrafa bakmadan yol alın. Lütfen birbirinizin sahibi değil, yoldaşı olmaya çalışın. Kulak verin birbirinizin söylediklerine, ne demek istediğini anlamaya çalışarak dinleyin birbirinizi” diyerek çiftleri kutluyor.

"HERKES PERİ MASALI HAYALİYLE GELİYOR AMA..."

Nikah memuru Yörük, bir anda ilgi odağı olmasını ve duygularını anlattı. Eşinden boşanmış 3 çocuğu olan bekar bir anne olduğunu söyleyen 49 yaşındaki Yörük, fenomen olmasını “Şok oldu benim için; çok güzel bir şey. Yaptığınız işin bu kadar gündeme gelmesi tabi ki insanı çok mutlu ediyor” cümleleriyle değerlendirdi. Söz konusu konuşmayı nikahlarda sürekli yaptığını belirten Yörük, “Göreve başladıktan 3 ay sonra yazdığım bir metin. Herkesin bildiği şeyler aslında ama uygulamaya geldiğinde hepimizin sıkıntılar yaşadığımız ya da zorlandığımız şeylerdi bunlar. Evlilik öncesi insanlara böyle şeyler söylememin etkili olacağını düşündüm, çünkü neyle karşılaşacağını hiç kimse bilmiyor. Herkes peri masalı gibi evlilik hayaliyle geliyor maalesef ama öyle olmadığını görüyorlar daha sonrasında” diye konuştu.

"İNSANLARA EVLİLİKLE ALAKALI TÜYO VERMEK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Tepkilerin çok güzel olduğunu ve hoşuna gittiğini söyleyen Yörük, “İnsanlara evlilikle alakalı bir tüyo vermek beni çok mutlu etti, çünkü yaşadığım şeyler de var bunun içerisinde. Benim eski eşime yapmadığım ya da onun bana yapmadıklarının da bir karması aslında bu, bir deneyimin sonucu. Deneyimlemediğiniz bir şeyi birilerine anlatamazsanız zaten” ifadelerini kullandı.

Çok güzel geri dönüşler aldığını da vurgulayan Yörük, “Tabi ki eleştirenler de biraz uzun olduğunu düşünenler, ‘ne gerek vardı’ diyenler de var ama eleştirilerin yüzde 90’ı olumlu. Sosyal medyada da çok güzel yorumlar yazıyorlar. Rehber olduğumu düşünüyorlar. Nikaha gelen misafirlerimizden en çok ‘Tekrar evlenmek istiyorum ve nikahımızı siz kıyacaksınız’, ‘Birileri keşke bana bunu söyleseydi, ben bunu yapmazdım’ gibi tepkiler alıyorum. Hatta bir nikahtan sonra bir kadın arkadaşımız geldi yanıma ‘Keşke eşim de bu nikahı izlemiş olsaydı. Birbirinizin sahibi değil, yoldaşı olun cümlesini duyması için onun burada olmasını isterdim’ dedi. Kötü hissettim kendimi ama doğru bir şey yaptığımı da düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Yörük, herkesin kendini kötülüklerden korumak için bir duvarla yaşadığını belirterek, şöyle devam etti: “Her insanın özel bir anı olması gerektiğine inanıyorum. İnsanlar, kişiliklerinden bir şey vermeden evlilik götürsünler. Tabi ki değişmeleri gereken yerler var çiftlerin, değişecekler ama benim kişiliğime dokunduğunuz zaman bu farklı bir şeye dönüyor, siz beni sizin gibi yapmaya çalışmış oluyorsunuz. O zaman ben ‘ben’ olmaktan çıkıyorum. Mutsuz oluyorsunuz ve siz eski bene aşıksınız, eski beni seviyorsunuz.”

"SAYGIDAN ÖDÜN VERMEYİN"

Sosyal medyayı çok fazla takip etmediğini, ancak herkesin kendisine gönderdiğini de dile getiren Yörük, “Dönüşler güzel. Şu an twitterde 2 milyon görüntüleme, 65 bin beğeni var. Diğer sosyal medyalardakileri bilmiyorum, en son 300-400 binler vardı ve bu çok güzel. Herkese ulaşacak bunlar. Herkes hepsini yapmak zorunda değil zaten, insanız yapamayız ama bir cümle belki gerçekten hayatımızı değiştirebilir. Buna çok inanıyorum. Belki birilerinin akıllarında kalır, belki çok farklı insana farklı yollar açacak” dedi.

Yörük, çiftlere de “Lütfen birbirinizi dinleyin, birbirinizin yaşam alanını aşmayın. Sınırlarınız olsun. Konuşun, çünkü konuşmak çok önemli. Saygıdan ödün vermeyin. Sevgi kaybolur ama saygı gittiği an her şey biter. Saygı lütfen kalsın” mesajını verdi.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber