Tarih : 09.10.2021 - 15:35 Yorum : 0

Traktör römorkunda böbrek taşı düşürüyorlar

Bursa'da böbrek taşı rahatsızlığı çekenler, Keles ilçesinin Sorgun köyüne geliyor. Hastalar böbrek taşlarını köyün bozuk yollarında traktörle yolculuk yaparak düşürüyorlar.

Traktör römorkunda böbrek taşı düşürüyorlar

Keles ilçesinin Sorgun köyünde yaşayan vatandaşlar, böbrek taşı rahatsızlığı çektiklerinde hastaneye gitmeyip, köyün bozuk yollarında traktörle yolculuk yapıyor.

TAŞLARI KISA SÜREDE DÜŞÜYOR

Traktör römorkunda zıplayarak yolculuk yapan köylülerin böbrek taşları kısa sürede düşüyor. Sorgun köyü, yollarında birçok kişinin böbrek taşı düşürmesiyle ünlendi. Böbrek taşı düşürmek isteyen çok sayıda insan köye gelerek traktörle yolculuk yapıyor.

'ÇOK SAYIDA KİŞİ TAŞINI DÖKTÜ'

Köy yollarında birçok kişinin böbrek taşı düşürdüğünü ifade eden köylüler, "Yollarımız bozuk olduğu için araba veya traktörle yolculuk ederken çok fazla zıplıyoruz. Yollar yolculuk edenleri zıplattığı için böbrek taşı rahatsızlığı nedeniyle hastaneye giden bazı insanlar taşlarını yolda düşürdü. Biz de bunun üzerine böbrek taşı rahatsızlığı çekenlere yollarda traktör römorku ve arabayla yolculuk yaptırıyoruz. Bu sayede kısa sürede taşlarını döküyorlar. Çok sayıda kişi taşını döktü" dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber