Tarih : 30.11.2021 - 15:06 Yorum : 0

Covid-19 destek parasıyla lüks araba saat alıp gününü gün etti!

ABD'nin Teksas eyaletinde bağlı Houston şehrinde yaşayan Lee Price, Covid-19 destek parasıyla son model Lamborghini, Rolex saat alıp gününü gün etti.

Covid-19 destek parasıyla lüks araba saat alıp gününü gün etti!

Lee Price, ABD'nin verdiği Covid-19 destek parasıyla oldukça lük bir hayat yaşadı. Kendisine Lamborghini, Rolex saat, Ford kamyonet gibi oldukça lüks alımlar yapan Price, dün görülen davada 9 yıl iki ay hapis cezasına çarptırıldı. Price'ın başvurularda ölü bir kişinin adını kullandığı ortaya çıktı. Savcılar, Price'ın ülkedeki işletmelere Covid-19 desteği sağlamak amacıyla başlatılan Maaş Çeki Koruma Programı'na 3 sahte işletme adıyla başvurduğunu söylediler.

Yetkililer, Price'ın başvuruların ardından toplamda 1,6 milyon dolar yani yaklaşık 20 milyon TL aldığını belirtti. New York Post'un haberine göre, Price 233 bin dolar (yaklaşık 3 milyon TL) değerinde bir Lamborghini, 85 bin dolar (yaklaşık 1 milyon TL) değerinde Ford kamyonet, 14 bin dolar (yaklaşık 180 bin TL) değerinde Rolex saat gibi pek çok lüks alışveriş yaptı.

Price, eğlence mekanlarında da binlerce dolar harcadı, 100 bin doları yani yaklaşık 1 milyon 300 bin TL'yi aşkın bir fiyata da ofis kiraladı.

Ayrıca Price'ın elindeki 700 bin dolar (yaklaşık 9 milyon TL) değeri bulan nakit ve mal varlığına el konduğu duyuruldu.

Etiketler : Covid-19 Para Saat Araba
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber