22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-12-06 09:27:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyareti başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 günlük Katar ziyareti başlıyor. Erdoğan resmi ziyaret kapsamında Katar Emiri Al Sani ile bir araya gelecek. Yapılacak olan görüşmeler sonrası çeşitli anlaşmalara imza atılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyareti başlıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 yıllık aranın ardından resmi ziyaret kapsamında Katar’a gidiyor. 2 gün sürecek olan ziyarette ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel gelişmeler de ele alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doha’da Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tarafından resmi tören ile karşılaşacağı öğrenilirken iki lider baş başa görüşme gerçekleştirecek. 

YENİ ANLAŞMALARA İMZA ATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar ziyaretinde mevcut iş birliğinin artırılması noktasında adımlar da atılacak. Bu kapsamda Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Toplantısı'nın 7'ncisi gerçekleştirilecek. İki ülke arasında ilki 2015 yılında yapılan komite toplantıların sonucunda; ticaretten enerjiye, savunmadan sanayiye kadar birçok alanda 62 anlaşma imzalandı. Erdoğan ve Al Sani'nin başkanlık edeceği 7'nci toplantıda da çeşitli anlaşmalar imza altına alınacak.

Etiketler