20˚
İstanbul
20˚
açık
Nem %44
Rüzgar 3.12 /s
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
21 Mayıs 2022 Cumartesi
2022-01-25 21:53:14

Komşuda karda mahsur kalan sürücülere tazminat ödenecek

Kar yağışı Türkiye'de olduğu gibi komşuda da etkili oldu. Yunanistan'da yoğun yağış nedeniyle çok sayıda araç yolda mahsur kalınca, otoban işletmecisinin araç sahiplerine 2 bin avro (yaklaşık 30 bin TL) tazminat ödemesine karar verildi.

Komşuda karda mahsur kalan sürücülere tazminat ödenecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye'de yolları felç eden, ulaşımı durma noktasına getiren kar ve tipi Yunanistan'ı da vurdu. Kar nedeniyle yollarda mahsur kalan araçları kurtarma çalışmaları sürerken, mağdur olan sürücülerin yüzünü güldürecek bir karar alındı.

BİNLERCE VATANDAŞ KURTARILDI

Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Hristos Stilyanidis, yaptığı açıklamada "Dün tüm gece, sivil savunma, polis, silahlı kuvvetler, itfaiye ekipleri ve gönüllülerin çabasıyla Attiki otobanında mahsur kalan yaklaşık 3 bin 500 vatandaşımızı ve 1800 aracı çok zor şartlar altında kademeli olarak kurtardık" diye konuştu. İtfaiye, polis ve silahlı kuvvetlere bağlı ekiplerin gece mahsur kalanlara su, yiyecek ve battaniye dağıttığını belirten Stilyanidis, "Bu çaba, mahsur kalan tüm sürücü ve vatandaşlarımızın kurtarılması için bugün de devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Stilyanidis, elverişsiz hava koşulları nedeniyle hem kamu sektörü hem de özel sektör için ilan edilen ve bugün için geçerli olan iznin, başkent Atina'nın da bulunduğu Attiki bölgesi, Kiklad Adaları, Oniki Adalar ve Girit'te yarın da geçerli olacağını aktardı.

Yunanistan'da sürücülere zorunlu olmadıkça yola çıkılmaması çağrısı yapıldı

YOLDA KALAN ARAÇLARA 2 BİN AVRO

Başbakanlıktan yapılan açıklamada da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in, çok sayıda aracın mahsur kaldığı Attiki otobanının işletmesini üstlenen firma ile temasa geçtiği bildirilerek firmanın mahsur kalan araç başına 2 bin avro ödenmesi talebini kabul ettiği bildirildi.

Dünden beri ülke genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım, eğitim ve çoğu kamu hizmetinde aksama yaşanmıştı. Birçok bölgede dün meydana gelen elektrik kesintisinin bugün de devam ettiği öğrenildi.

Etiketler