Tarih : 27.08.2021 - 21:55 Yorum : 0

Paşinyan'dan Türkiye'ye sıcak mesajlar: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.

Türkiye'den gelen yapıcı açıklamalara hükümet toplantısında değinen Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Türkiye'nin bu yaklaşımına olumlu cevap vereceklerini söyledi.

Paşinyan'dan Türkiye'ye sıcak mesajlar: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller aldıklarını belirterek “Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” dedi. Paşinyan, başkent Erivan’da gündemdeki konulara ilişkin hükümet toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilere de değinen Paşinyan, “Türk kamuoyundan bazı net olumlu sinyaller alıyoruz. Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” diye konuştu.

"KALICI BARIŞ ADINA YENİ BİR FIRSAT DOĞDU"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, “Dağlık Karabağ'daki işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde kalıcı barış adına yeni bir fırsat penceresi açıldığını, Ermenistan'ın bunu değerlendirmesi halinde bizim de gerekeni yapacağımızı ifade ettik." değerlendirmesinde bulunmuştu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber