20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-19 12:57:29

Sydney'de 9 yaşındaki çocuğun cansız bedeni varilde bulundu

Avustralya'nın Sydney şehrinde 9 yaşındaki kayıp çocuğun cansız bedeni, ormanlık alanda bırakılan bir varilde bulundu.

Sydney'de 9 yaşındaki çocuğun cansız bedeni varilde bulundu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Avustralya'nın Sidney şehrinde ormanlık alanda varil içine konmuş bir çocuğun cansız bedeni bulundu. Polisler olayla ilgili soruşturma başlattı, katil zanlısının Sidney'de bir dairede yakalanıp gözaltına alındığını açıkladı. 31 yaşındaki katil zanlısının gerçekleştirilen mahkemede cinayete ilişkin açıklama yapmadığı bu yüzden duruşmanın mart ayına ertelendiği bildirildi.

Komiser Yardımcısı David Hudson, zanlının bulunmasının oldukça zor olduğunu ve tüm GPS kayıtlarının titizlikle izlendiğini söyledi. Hudson, zanlının bir hırdavatçıdan kum torbası ve tekne yakıtı aldığını ancak tekneyi çalıştıramadığı için kaçamadığını açıkladı.

CİNAYETİ SİLAHLA İŞLEDİ

Hudson, otopsi raporu çıkmadan net bir açıklama yapmanın mümkün olmadığına da değinerek emin oldukları tek şeyin zanlının cinayeti silahla işlediği ve daha sonra çalılıklarda zanlının silahından kanıtların bulunduğunu söyledi. 31 yaşındaki zanlının avukatı, müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığı ve sağlık sorunlarının olduğunu iddia etti.

5 GÜN BOYUNCA HABER ALINAMAMIŞTI

Geçtiğimiz hafta ailesiyle birlikte gittiği tatilde 9 yaşındaki bir kız çocuğu kaybolmuştu. Kaybolan kızın ailesinin polise haber vermesi üzerine kayıp kız için arama çalışmaları başlatılmıştı. Küçük kızdan 5 gün boyunca haber alınamamasının ardından polis, dün varil içinde bulunan cesedin aynı kıza ait olabileceği üzerinde duruluyor.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler