Tarih : 07.07.2021 - 14:21 Yorum : 0

Suriye'de teröristler, hasta taşıyan ambulansa ateş açtı

Suriye’de bir anne ve kızını taşıyan ambulansa teröristler tarafından haince ateş açıldı. Saldırıda kimse yaralanmazken sadece maddi hasar meydana geldi.

Suriye'de teröristler, hasta taşıyan ambulansa ateş açtı

Suriye’den alınan bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Bölgesi’nde yardım desteklerini sürdürüyor.

TSK’da Barış Pınarı Bölgesi’nde güvenliğin sağlanmasının yanı sıra halkın sağlık, eğitim ve gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik desteklerine de devam ediyor. Sağlık sıkıntısı çekilen yerlerde TSK devreye giriyor, hastaneye gitmesi gerekenler ambulanslarla sevk ediliyor

KESKİN NİŞANCILAR SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Bu kapsamda TSK tarafından Tel Abyad ilçesinin uluslararası M-4 yoluna en yakın konumundaki Tel Zikero köyünde sağlık taraması yapıldı. Muayene ve kontrollerde 2 yaşındaki bir bebeğin ileri tetkik ve tedavi için hastaneye götürülmesi gerektiği tespit edildi. Bebek ve annesini hastaneye götürmek üzere yola çıkan TSK'ya ait ambulansa M-4 güneyindeki teröristler tarafından keskin nişancı atışı gerçekleştirildi. Ölen veya yaralananın olmadığı saldırıda ambulansın camı ve içerisindeki sağlık teçhizatında hasar oluştu.

Etiketler : Suriye Terörist Pkk Ypg
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber