Tarih : 10.06.2021 - 17:19 Yorum : 0

Ek atama istedi! Bakan Selçuk ‘İnşallah’ diyerek sevindirdi

Eskişehir'de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisine bir yazı vererek çocuklarına ek atama istediğini belirten anneye, ‘İnşallah’ cevabını verdi. Anne, "Çok sevindik. İnşallah biz de bekliyoruz çocuklarımızın adına.” dedi.

Ek atama istedi! Bakan Selçuk ‘İnşallah’ diyerek sevindirdi

Eskişehir'de kendisine bir yazı vererek ek atama talebini dile getiren anneye, 'İnşallah' cevabını veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sevince neden oldu.

"EK ATAMA BEKLİYORLAR"

Eskişehir’e bir takım ziyaret için gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen ‘Yunus Emre’yi Bilir Misin’ isimli sergiyi gezdi.

Ardından AK Parti Eskişehir İl Başkanlığına gelen Bakan Selçuk’u kapıda partililer karşıladı. Bakan Selçuk ile fotoğraf çektiren anneler, çocuklarının eğitimleri hakkında konuştu. Bu sırada annelerden Sadife Tiryaki, daha önceden hazırlamış olduğu yazıyı Bakan Selçuk'a uzatarak talebini iletti. Selçuk ise bir süre anneyi dinledi.

Bakan ile konuşmasını anlatan Sadife Tiryaki, şunları söyledi;
“Öğretmenlerimizin ek atamasını konuştum. Benim çocuğum da dâhil, çocuklarımız ek atama için mülakatlara girdiler. Ek atama bekliyorlar. Bakanımız ‘İnşallah’ dedi. Çok sevindik. İnşallah biz de bekliyoruz çocuklarımızın adına.”

Bakan Selçuk ardından partililerle buluştu.

20 bin atama için süreç başladı 20 bin atama için süreç başladı Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri bugünden itibaren 26 Mart'a kadar yapılabilecek.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber