Tarih : 27.05.2021 - 10:20 Yorum : 0

Mahmut Hoca'nın "Okul her yerdir" repliği gerçek oldu

Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hocasının “Öğretmenin var olduğu her yer okuldur” repliği gerçek oldu. Edirne’de bir öğretmen öğrencilerinin eksiklerini gidermek içi açık alanda çadır kurdu, ders anlattı. Öğretmenin bu hareketi takdir topladı.

Mahmut Hoca'nın "Okul her yerdir" repliği gerçek oldu

Hababam sınıfının Mahmut Hocanın “Öğretmenin var olduğu her yer okuldur” repliği gerçek oldu. Edirne’de bir öğretmen öğrencilerinin eksiklerini gidermek içi açık alanda ders anlattı. Öğretmenin bu hareketi takdir topladı. Korona virüs salgını döneminde öğrencilerin bazı derslerinin eksik olduğunu tespit eden Ertan Çekiç, bir ilke imza attı. Okulun yakınında bulunan meydana temin ettiği çadırı kuran ve okuldan masaları taşıyan Müdür Çekiç, öğrencilere açık havada ders anlatmaya başladı.

VELİLER DE DERS DİNLİYOR

Öğrencileriyle birlikte el ele veren Müdür Çekiç, okulun her zaman dört tarafı duvarla çevrili dam olmadığını bir kez daha kanıtladı. Öğrenci velileri, hem öğrencilerin eğitimleri için hem de sağlığı için böyle bir uygulamaya imza atan okul müdürü Ertan Çekiç’e teşekkür ettiklerini söyledi. Ders esnasında çocuklarını beklerken kendilerinin de ders dinlediğini ve birçok şey öğrendiklerini anlatan veliler, bu uygulamanın hem kendileri için hem de çocukları için çok faydalı olduğunu vurguladı.

EĞİTİMİN OLDUĞU HER YER OKULDUR

Pandemi döneminde öğrencilerin çeşitli sebeplerden dolayı derslerinde eksiklikler olduğunu belirleyince, böyle bir çözüm bulduğunu anlatan Mithatpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Ertan Çekiç, gerekli araç gereçleri temin ettikten sonra her gün belirli saatlerde mahalle meydanında öğrencilere ders verip eksikliklerini gidermeye çalıştığını ifade etti. Eğitim vermek veya eğitim görmek isteyen için her yerin eğitim kurumu olduğuna dikkati çeken Müdür Çekiç, “Okul her zaman dört tarafı duvarla çevrili dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Gerektiğinin de bir mahalle arası, gerektiğinde bir ormandır. Eğitimin olduğu her yer okuldur.”dedi.

"EN BÜYÜK AMACIMIZ ONLARIN MUTLU OLMASI"

Mahallede bulunan 10 öğrenciye her gün belirli saatlerde ders anlattığını ifade eden Müdür Çekiç, “belli mesafede en az öğrenci ile en fazla verimi sağlayacak şekilde derslerimizi yapıyoruz. Şimdi 1 ve 2’nci sınıflarla yapıyoruz, bundan sonraki günlerde de 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileriyle derslerimizi yapacağız. Çocuklar mutlu, veliler mutlu biz de mutluyuz. Bizim en büyük amacımız onların mutlu olması zaten” dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber