20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-20 17:23:55

AFAD ve Kızılay'dan kar nedeniyle yolda kalanlara kumanya desteği

Bazı bölgelerde etkili olan kar yağışından etkilenen vatandaşların yardımına Kızılay ve AFAD ekipleri koştu. Kızılay Hakkari Şubesi ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı nedeniyle yollarda kalan sürücülere kumanya dağıttı.

AFAD ve Kızılay'dan kar nedeniyle yolda kalanlara kumanya desteği
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye genelinde soğuk hava etkisi devam ederken, çok sayıda vatandaşın da kar yağışından olumsuz etkilendiği bildiriliyor. Kar yağışı bazı bölgelerde trafikte zor anlar yaşattı. Kızılay ve AFAD ekipleri acil durumlarda harekete geçti.

Kızılay Hakkari Şubesi ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri, iki gündür devam eden kar yağışı nedeniyle yollarda kalan sürücülere kumanya dağıttı.

KUMANYA DAĞITILDI

Onlarca köy ve mezra yolunun kapandığı ve okulların bir gün süreyle tatil edildiği Hakkari’de, yolda kalan sürücülere Kızılay Hakkari Şubesi ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kumanya dağıtıldı. Kızılay Derneği Hakkari Şube Başkanı Recep Bozkurt, Hakkari’de meydana gelen yoğun yağış nedeni ile Hakkari-Şırnak karayolu Oğul köyü mevkiinde bazı araçların yolda kaldığı bilgisine istinaden orada bulunan şoförlere AFAD ekipleri ile beraber kumanya dağıttıklarını söyledi.

AFAD Müdürü Resul Karadeniz ise yoğun kar yağışı nedeniyle yollarında kalan sürücülere kumanya ikramında bulunduklarını ifade ederek, desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Etiketler