Tarih : 24.06.2021 - 21:17 Yorum : 0

Bakan Hulusi Akar'dan net mesaj: Terörü bitireceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadeleye ilişkin verdiği mesajda "Terörü bitireceğiz, başka çıkar yok" ifadesini kullandı.

Bakan Hulusi Akar'dan net mesaj: Terörü bitireceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Ankara'daki 3’üncü Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleştirilen Hassas Güdüm Kiti-82’nin (HGK-82) teslim töreninden sonra önce Diyarbakır'da, ardından Malatya'da birtakım temaslarda bulundu.

Malatya'da 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığını ziyaret eden Bakan Hulusi Akar, terörle mücadeleye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Üsteki personellerle görüşüp yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin uluslararası alanda özne haline geldiğini, etki ve ilgi alanının genişlediğini belirtti. Bu durumun sorumluluklarını artırdığını, tüm gelişmeleri dikkatle takip edip proaktif önlemler aldıklarını ifade eden Bakan Akar, “Sorumluluklarımız, görevlerimiz, omuzlarımızdaki yük arttı. Hep beraber, bir bütünlük içinde bu sorumluluğu elimizi taşın altına sokarak paylaşacağız. Herkes elinden gelen katkıyı sağlayacak, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirecek” diye konuştu.

"ESAS OLAN 84 MİLYONUN BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİ"

Türkiye’nin başta terörle mücadele olmak üzere, tüm konularda bir taraftan kendi hak, alaka ve menfaatlerini korurken diğer taraftan da dost, kardeş ülkelerin hak ve hukukunu korumak için gerekeni yaptığını aktaran Bakan Akar, “Silahlı Kuvvetlerimiz karada, denizde, havada gerekli mücadeleyi vermek suretiyle asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığına halel getirmemek, hudutlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için yapılması gereken ne varsa yaptı, yapmaya devam ediyor. Esas olan 84 milyonun birliği, beraberliği. Ayrılık-gayrılık yok, 84 milyon bir ve beraber. Bu birlik çerçevesinde paylaşıp, bölüşüp elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve güvenliğimiz, savunmamız bakımından yapılması gereken ne varsa bunları yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

"TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ, BAŞKA ÇIKAR YOK"

Terörle mücadele harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının yurt içi ve sınır ötesinde büyük başarılar elde ettiğini belirten Bakan Akar, şunları kaydetti:

“Şu anda Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Terör örgütünün sözde elebaşları işin nereye gittiğini anladılar. Bunu alttakilerin de anlayıp adalete teslim olmalarını bekliyoruz. Başka çıkar yok. Terör bitecek. Irak’ın kuzeyinde terörü bitireceğiz. Terör yuvalarına, teröristlerin barınaklarına, sığınaklarına, inlerine girildi, buralar başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Bunlar neredeyse Sinat-Haftanin’den, Metina’dan başlayıp Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk arkasından Gara, Kandil, Asos dahil neredelerse oradayız. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar terörü bitireceğiz. Bu inançla bu mücadele en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam ediyor. Teröristler için hiçbir yer güvenli değil. İstihbarat raporları da söylüyor ki sözde elebaşları iki gece aynı yerde yatamıyor. Mehmetçik teröristlerin ensesinde, bunların sonlarını getirmek için yapılması gereken neyse hepsini büyük bir kahramanlıkla yaptılar, yapmaya devam ediyorlar.”

Hulusi Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde Hulusi Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde Son 6 yılda 18 bin 196 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Bakan Akar: YPG eşittik PKK Bakan Akar: YPG eşittik PKK Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ile bir araya geldi. Bakan Akar yaptığı açıklamada, görüşmede PKK eşittir YPG söylemini Alman mevkidaşına ilettiğini söyledi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Bakan Hulusi Akar Terör Pkk
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber