Tarih : 14.05.2021 - 14:44 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör devleti sınırlarını aştı

İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına Türkiye’den tepki gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinlilere yönelik zulme görmezden gelenlere tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör devleti sınırlarını aştı

İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik zulmüne dünya tepkisiz kaldı. Türkiye bu görmezden gelen ülkelere karşı gerek telefon diplomasisi gerek yaptığı açıklama ile Filistinlilerin yanında olduklarını her fırsatta dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile terör devleti İsrail’e bir kez daha tepki gösterirken, dünyadan tepki gelmese de görmezden gelseler bile İsrail’in zulmüne karşı eyvallah demeyeceklerini söyledi.

"TERÖR DEVLETİ SINIRLARINI AŞMIŞ DURUMDA"

Erdoğan, "Dün Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna nasıl izin vermemişsek bugün de Mescid-i Aksa'nın mahremiyetine uzanan ellere aynı kararlılıkla karşı çıkıyoruz. İsrail'in Filistin şehirlerinde ve Kudüs'te sergilediği saldırganlığa karşı çıkmak insanlığın tamamının namus borcudur. İsrail'in döktüğü kanlara, yaptığı saygısızlığa sessiz kalarak veya açıkça arka çıkarak ortak olanlar bir gün sıranın kendilerine geleceğini bilmelidir. Kudüs gibi hem Müslümanların hem Hristiyanların hem de Musevilerin kutsal mekanlarını bünyesinde barındıran bir şehri fütursuzca yağmalamaya kalkan bu terör devleti artık tüm sınırları aşmış durumdadır. (İsrail'in saldırılarına karşı) Hangi inançtan, hangi kökenden, hangi meşrepten olursa olsun her devleti, her kurumu bir an önce harekete geçmeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu

Medyaya İsrail uyarısı! Medyaya İsrail uyarısı! Çağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Esat Arslan, Kudüs olaylarının Gazze saldırısının örtülü bir habercisi olduğunu söyledi. Arslan ayrıca medyaya da çarpıcı uyarılarda bulundu.

İsrail Gazze’ye böyle saldırdı İsrail Gazze’ye böyle saldırdı Gazze'de sivilleri hedef alan işgalci İsrail ordusu, kanlı saldırının görüntülerini paylaştı

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber