Tarih : 14.06.2021 - 21:25 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine verilen destek sonlandırılmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ndeki liderlerle ve ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Müttefiklerimize terör örgütü PKK/PYD'ye verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine verilen destek sonlandırılmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de NATO Zirvesi ve ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel istikrarın muhafazsında NATO'nun üstlenmesi gerektiğini, dönemin sorumluluktan kaçma olmadığını elini taşın altına koyma dönemi olduğunu vurguladı.

"PKK/PYD'YE VERİLEN DESTEK SONLANDIRILMALI"

Erdoğan, Biden'la yaptığı görüşmede PKK/PYD'ye verilen desteğin sonlandırılmasını istediklerini söyledi. "Müttefiklerimize terör örgütü PKK/PYD'ye verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdik." diyen Cumhurbaşkanı, PKK'nın Afrin'de yaptığı son katliamı bir kez daha lanetledi.

"S-400 DÜŞÜNCEMİZ AYNI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı baş başa görüşmede, iki müttefike ve stratejik ortağa yakışır şekilde ilişkilerin sürdürülmesi konusunda mutabık kalındığı belirtti. Erdoğan, "Ortak çıkarlara sahip olduğumuz alanlardaki iş birliği imkanlarını yapıcı bir yaklaşımla ele aldık. S-400'de bizim düşüncemiz daha önce neyse, aynı düşünceyi Sayın Başkan'a (Biden) ifade ettim, F-35 konusunu da aynı şekilde ifade ettim." ifaddelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400 konusunda düşüncemiz değişmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400 konusunda düşüncemiz değişmedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “S-400 konusunda daha önce ne düşünüyorsak, Biden’a aynısını ilettim” açıklamasında bulundu.

Biden: Erdoğan ile iyi görüşme gerçekleştirdik Biden: Erdoğan ile iyi bir görüşme gerçekleştirdik Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasında gerçekleşen tarihi görüşme sona erdi. Görüşme sonrası kısa bir açıklamada bulunan ABD Başkanı Joe Biden, "Erdoğan ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

NATO Zirvesi'nde diplomasi trafiği NATO Zirvesi'nde diplomasi trafiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü.

NATO deklarasyonunda Türkiye vurgusu Türkiye kilit rol oynuyor NATO Zirvesi'nin sona ermesinin ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açıklamalarda bulundu. Ortak bildiriyi açıklayan Stoltenberg, Türkiye'nin güvenliğine vurgu yaptı, “Kabil Havaalanı’nın işlemeye devam etmesi için çabalıyoruz. Türkiye burada kilit rol oynuyor ancak henüz karar verilmedi” dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber