Tarih : 02.08.2021 - 10:39 Yorum : 0

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Tuzağa düşmeyelim

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, anlık mesajlaşma uygulamaları ve forumlarda yayılan bilgilerin çoğunluğunun yalan haber olduğuna dikkat çekti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Tuzağa düşmeyelim

Türkiye'de çıkan yangınların ardından sosyal medyada asılsız birçok haber yayıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin açıklama yaptı. Altun, sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğunun yalan haber olduğunu bildirdi.

''TÜRKİYEMİZ GÜÇLÜDÜR, DEVLETİMİZ DİMDİK AYAKTADIR''

Altun, "35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür." diyerek Türkiye'yi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletin tüm imkanları seferber edilerek mücadelenin devam ettiğini şu sözlerle belirtti:

"İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır.''

''Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz. Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim."

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber