Tarih : 03.08.2021 - 11:34 Yorum : 0

Milas'taki yangında alevler arasında kalan İngiliz muhabir böyle yayın yaptı

Muğla Milas'taki Çökertme yangınını haberleştiren İngiltere Sky News kanalının muhabiri alevler arasında kaldı.

Milas'taki yangında alevler arasında kalan İngiliz muhabir böyle yayın yaptı

Dünya'da onlarca ülkede yüzlerce yangın varken Türkiye'nin birçok noktası da alev alev yanıyor. Yangın söndürme çalışmaları son hızla devam ederken Türkiye'deki yangınlarla ilgili yaptığı yayın sırasında İngiliz muhabirin alevlerin arasında kalması en çok konuşulan görüntülerden biri oldu.

İngiltere merkezli Sky News'in muhabiri Alex Crawford, Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Çökertme'deki yangınları anlatan Crawford, hızla yayılan alevlerin arasında kaldı. Crawford görüntülerde geldikleri yolun yangının etkisi altına girdiğini esen kuvvetli rüzgarlar eşliğinde anlattı.

Yangının ormanları kasıp kavurduğunu belirten Crawford, Çökertme çevresinde alev dalgasının ekipleri geride bıraktığını söyleyip yangının güçlü rüzgar nedeniyle yayın sırasında bile ne kadar hızlı ilerlediğini gösterdi.

Crawford, Türkiye'nin neredeyse 40 şehrinde çıkan yangınları kontrol etmenin giderek daha da zorlaştığını, yüksek sıcaklıkların, düşük nem ve kuvvetli rüzgarların işleri daha da güç bir duruma soktuğunu anlattı.

Crawford'a konuşan kimi orman yetkilileri, bu yangınları 1940'lardan beri görülen en yıkıcı yangınlar olarak tanımladı.

Etiketler : Muğla Yangın Milas
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber