15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-21 11:07:00

El Salvador Başkanı Nayib Bukele'den yüzleri güldüren paylaşım: Türkçe dersinde sözlüye kalkınca ben

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yüzleri güldürdü. Karşılama töreninde askerleri Türkçe selamlayan Bukele, o anları "Türkçe dersinde sözlüye kalkınca ben!" ifadeleri ile paylaştı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele'den yüzleri güldüren paylaşım: Türkçe dersinde sözlüye kalkınca ben
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle resmi ziyaret için Türkiye’ye geldi. Erdoğan ile Bukele arasında gerçekleştirilen görüşmede, iki ülke arasından önemli anlaşmalara imza atıldı.

İHA VE SİHA’LAR GÖRÜŞÜLDÜ

Görüşmede, Türkiye ile El Salvador’da bir liman anlaşması yapmak üzere konuşulduğunu belirten Bukele, Türkiye’den İHA ve SİHA alımının da gündeme geldiğini söyledi. Görüşme ile ilgili konuşan Erdoğan, El Salvador’un başkenti San Salvador’da “En güzel yeri” büyükelçilik binası için kiralayacaklarını açıkladı.

Erdoğan ile Bukele arasında gerçekleştirilen görüşmede, iki ülke arasından önemli anlaşmalara imza atıldı.

TÜRKÇE SELAMLADI

Erdoğan, dün El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılamıştı. Karşılamada Bukele, tören takımını Türkçe selamladı.

Bukele, görüşmenin ardından akşam saatlerinde Twitter hesabından Türkiye'ye geleceğini duyurduğu gibi Türkçe bir tweet daha attı. Bukele paylaşımda, "Türkçe dersinde sözlüye kalkınca ben!" ifadelerini kullandı.

Etiketler