2022-08-05 13:21:33 | Son Güncelleme : 2022-08-05 13:37:20

Oğlunu göremeyen acılı annenin sözleri yürekleri dağladı: Akıbeti Cem Muhammet gibi olmasın

Gündem  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Bursa’da boşandıktan sonra vekaleti annede olan ve görüş günü pedagog aracılığıyla babaya verilen ve 49 gündür 3,5 yaşındaki oğlunu göremeyen annenin sözleri yürekleri dağladı. geri getirilmeyen 3,5 yaşındaki M.E.'nin dramı izleyenlerin yüreğini burkuyor. Acılı anne teyzesi tarafından kaçırılıp bir çöp evde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammed'i hatırlatıp, "O çocuk gibi olmasından korkuyorum" diye konuştu.

Oğlunu göremeyen acılı annenin sözleri yürekleri dağladı: Akıbeti Cem Muhammet gibi olmasın
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bursa’da 2019 yılında boşanma kararı alan S.D. (34) ve M.D. (35) ilk celsede boşanırken, mahkeme tek çocuk olan 3 buçuk yaşındaki M.E.’nin vekaletini anneye verdi. Baba M.D.’nin ise belirli günlerde belirli saatler arasında oğlunu görebilmesi ve vakit geçirmesi için mahkeme karar kıldı.

M.E. her görüş gününde babaya pedagog aracılığıyla verildi. Son olarak mahkeme tarafından Baba ve oğlun arasındaki kişisel ilişkinin kurulması amacıyla 1 Temmuz ve 31 Temmuz günleri arasında M.E.’nin babada kalması belirlendi.

BABA OĞLUNU ALDI, TELEFONUNU KAPATTI

Fakat oğlu M.E.’yi anneden aldıktan sonra telefonları kapatan ve her yerden engelleyen baba M.D. oğlunu bu süreçte hiç bir şekilde annesi ile görüştürmedi. Daha önceleri de görüş günlerini ihlal ederek oğlunu annesi ile görüştürmeyen yada geç getiren babadan şikayetçi olan anne yaşanan bu son olayla birlikte perişan olduğunu, oğlunun sağlık durumunu merak ettiğini belirterek gözyaşlarına boğuldu.

"AİLESİ DE TELEFONLARA CEVAP VERMİYOR"

Pedagog aracılığıyla teslim ettiğini çocuğunu 49 gündür göremediğini, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve her yere fotoğraflarını asarak kayıp başvurusu yaptığını da belirten anne S.D.,’’ Çocuğumun sağlığından şüpheleniyorum. Babası pedagog aracılığıyla teslim aldı ve bir daha getirmedi. Babasının telefonu kapalı. Ailesi de telefonlara cevap vermiyor" dedi.

BAŞÖORÜTÜSNDEN TUTARAK ARAÇLA SÜRELEDİ

Bir hafta sonra anne S.D.’nin açtığı davaya sinirlenen baba M.D. normal şartlarda annesine teslim etmek için akşam saat 18.00’da getireceği oğlunu saat 15.30’da getirerek eski eşinden aşağıya inmesini ve oğlunu vereceğini belirtti. Anne yine aynı şekilde cep telefonu kamerasını açarak aşağıya indi. O sırada anneyi eniştesi de arka sokakta tedbir amaçlı beklemeye başladı. Bu sırada evin önüne gelen baba M.D., eski eşinin eniştesini görünce oğlunu da alarak sinirle aracına bindi. Oğlunu almak isteyen anne de peşinden koşarak, aracın camından durması için eski eşi M.D.’yi durdurmaya çalıştı. M.D. daha da öfkelenerek baş örtüsünden tuttuğu eski eşini çocuklarının gözü önünde araçla sürüklemeye başladı.

ACILI ANNENİN KOLUNUN ÜZERİNDEN GEÇTİ

Hızını alamayan öfkeli baba aracıyla geri gelerek ezmeye çalıştı. Fakat anne aniden hamle yaparak kendini kenara atmaya çabalasa da öfkeli eş araçla; eşinin kolunun üzerinden geçerek hızla gitti. Çevredeki vatandaşların ilk yardımı sonrası ambulansla hastaneye kaldırılan anne daha sonra şikayetçi oldu. Polis ekipleri tarafından ertesi gün gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen baba M.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İki ay tutuklu kalan baba daha sonra tahliye oldu.

"ANNE ÜZÜLME BEN GELECEĞİM"

Oğlunun babasından şüphelendiğini ve bunu kendisine dile getirdiğini anlatan anne S.D., ’’Anne ben babama gitmeyeceğim" demişti. Ben de "baban şaka yapıyor, seni kaçırmaz" diye konuştum.

"AKIBETİ CEM MUHAMMED GİBİ OLMASIN"

Giderken geri döndü pedagoglar da şahit oldu. "Anne üzülme ben geleceğim, beni merak etme. Kendine iyi bak. O şekilde söyleyip gitti. Anneme de aynı şekilde sarıldı. "Anneanne beni merak etme, ben geleceğim, sizi çok seviyorum. Kendinize iyi bakın" diyerek gitti. 49 gün oldu çocuğumdan hiçbir şekilde haber alamıyorum. Yalvarıyorum artık yardımcı olsunlar. Lütfen kavuşmak istiyorum. Şu anda durumu nedir bilmiyorum. Sağlığından endişe ediyorum. Çöp evde bulunan Cem Muhammed gibi olmasın. O çocuk gibi olmasından endişe ediyorum" diye konuştu.