22˚
İstanbul
22˚
şiddetli yağmur
Nem %54
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-09 15:25:58

Bir ağabeyin en zor anı: Şehit kardeşinin cenaze namazını kıldırdı

Şanlıurfa’nın Akçakle ilçesinde terör örgütü PKK tarafından menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 3 askerimiz şehit düştü. Hain saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Murat Alyakut’un cenaze namazını ise imam olan ağabeyi Musa Alyakut kıldırdı.

Bir ağabeyin en zor anı: Şehit kardeşinin cenaze namazını kıldırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde PKK’lı teröristlerce menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 3 askerimizin şehit haberi Türkiye’yi yasa boğdu. Vatan evlatları bugün son yolculuklarına uğurlanıyor. Hain saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Murat Alyakut da memleketi Kahramanmaraş'a getirildi. Hava yolu ile Kahramanmaraş’a getirilen şehit Piyade Teğmen Murat Alyakut'un naaşı, buradan Pazarcık ilçesine götürüldü.

NAMAZI İMAM AĞABEYİ KILDIRDI

Pazarcık ilçesindeki Ulu Cami'de düzenlenen cenaze töreni öncesi şehidin eşi Gülsüm Alyakut, eşinin tabutuna sarılarak ağladı. Şehidin cenaze namazını ise imam olan ağabeyi Musa Alyakut kıldırdı.

Pazarcık ilçesindeki Ulu Cami'de düzenlenen cenaze töreni öncesi şehidin eşi Gülsüm Alyakut, eşinin tabutuna sarılarak ağladı

"ALLAH BİZE ŞEHİT KARDEŞİ OLMAYI NASİP EYLEDİ"

Namaz öncesi konuşma yapan şehidin ağabeyi, “Allah bizlere şehit kardeşi olmayı nasip eyledi. Cenab-ı Hak kardeşimi bizlere şefaatçi eylesin. Uzaktan yakından yanımızda olan ve dünden beri bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi. İmam Musa Alyakut, helallik istenmesinin ardından kardeşinin cenaze namazını kıldırdı. Şehidin naaşı, kılınan namazın ardından Yukarı Pazarcık Hacı Ahmet Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine sivil ve askeri erkanın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit olan Piyade Onbaşı Enes Koç ve Piyade Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar'ın naaşları da düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Etiketler