Tarih : 27.06.2021 - 10:19 Yorum : 0

Siirt’te jandarmaya saldırı: 2 ölü, 12 yaralı

Siirt’te durdurulmak istenen bir kamyondan jandarma ekiplerine ateş açıldı. Jandarma ekiplerinin karşılık verdiği olayda kamyondaki 2 kişi hayatını kaybetti.

Siirt’te jandarmaya saldırı: 2 ölü, 12 yaralı

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Pervari ilçesinden Beğendik beldesi istikametine doğru seyir halinde olan şüpheli bir araç olduğu ve araç sürücüsünün şüpheli hareketler sergilediği ihbarı üzerine jandarma ekiplerinin şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattığı belirtildi.

ARACI JANDARMANIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Açıklamada, “İhbarın alınmasına müteakip Pervari-Beğendik Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından Beğendik Köprüsü üzerinde yol emniyet ve kontrol devriyesi icra edilmeye başlanılmış, kontrol noktasına yaklaşmakta olan şüpheli kamyon devriye tarafından yapılan dur ihtarına uymadığı ve hızını artırarak aracı personelin üzerine sürüp, araçtan personele ateş açılması üzerine devriye personeli de ateşe ateşle karşılık vermiştir.” denildi.

12 GÖÇMEN YARALANDI

Araçta 84 Afganistan ve Pakistan uyruklu göçmenin olduğu tespit edildi, 2 göçmen hayatını kaybetti, 12 göçmen ise yaralandı. Yaralı göçmenler Pervari Devlet Hastanesine sevk edilerek, burada yapılan ilk müdahalenin ardından 10 yaralı göçmen Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Olay yerinden kaçan R.E. isimli araç sürücüsü yakalandı, kaçan göçmenlerin arama çalışmaları devam edildiği aktarıldı.

Etiketler : Sirrt Jandarma Saldırı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber