24˚
İstanbul
24˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 3.26 /s
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
27˚/19˚
Pazar
27˚/18˚
Pazartesi
26˚/19˚
26 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-17 13:49:58

Uzmanlardan İstanbul için yeni kar uyarısı! Meteoroloji duyurdu: Akşam saatlerine dikkat

Meteoroloji’nin 17 Ocak 2022 tarihli hava durumu raporunda, İstanbul’a kar dönmesi bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek. Yurdumuzun batı kesimlerinde hafta sonuna kadar karla karışık yağmur ve kar beklenirken doğu da kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından İstanbul’a beklenen kar yağışı için tarih verdi. İşte Meteoroloji’nin illere göre hava durumu raporu…

Uzmanlardan İstanbul için yeni kar uyarısı! Meteoroloji duyurdu: Akşam saatlerine dikkat
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ocak 2022 hava durumu raporu yayımlandı. Ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağı bildirildi. Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz’de ise  havanını az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul, Sakarya ve Kocaeli kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın; Güneydoğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde kuzeyli, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Ege ve Akdeniz bölgelerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ'E YOĞUN KAR UYARISI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Batı Karadeniz'de beklenen yağışların 18.01.2022 Salı sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde yoğun kar yağışı (20 cm. üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışının 19.01.2022 akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma, don olayı, yüksek kesimlerde çığ tehlikesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

İSTANBUL İÇİN YENİ UYARI!

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, kar yağışı için tarih verdi. Şen, "İstanbul dahil Marmara'nın doğusunda yarın öğleden sonra karla karışık yağmur, akşam kar olabilir. Kar, İstanbul'da 24 saat kalacak, yoğun bir yağış olmayacak ve çarşamba akşamı kesilecek. Sıcaklık bugün 10 derece, yarın akşam 2 derece" dedi. İstanbul'da bugün akşam saatlerinden sonra yerel olarak yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, kar yağışı için tarih verdi.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul ile Kocaeli ve sakarya kıyılarında yağmur, Yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 • EDİRNE °C, 10°C

Parçalı bulutlu

 • İSTANBUL °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel olmak üzere yağmurlu

 • KOCAELİ °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatylerinden itibaren kıyıları yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

 • TEKİRDAĞ °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve zirai don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

 • A.KARAHİSAR °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 • DENİZLİ °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 • İZMİR °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 • MUĞLA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

17 Ocak tarihinde 12.00-18.00 saatleri arasında yurt genelinde beklenen hava olayları

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden Batı Akdeniz kıyıları ile Hatay kıyılarının yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, Göller yöresinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyılarında hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 • ADANA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 • ANTALYA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

 • ISPARTA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

 • MERSİN °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 • ANKARA °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 • ESKİŞEHİR °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

 • KAYSERİ °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 • KONYA °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

17 Ocak tarihinde 18.00-00.00 saatleri arasında yurt genelinde beklenen hava olayları

KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimlerinin yağmurlu, Bolu ve Karabük çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek ve iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 • BOLU °C, 3°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

 • KASTAMONU °C, 4°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimleri yerel olmak yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

 • SİNOP °C, 8°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

 • ZONGULDAK °C, 6°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak yağmur ve karla karışık yağmurlu

 • RİZE °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

 • SAMSUN °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 • TOKAT °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 • TRABZON °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Anadolu'nun doğusunun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 • AĞRI °C, -6°C

Parçalı ve az bulutlu

 • ERZURUM °C, -7°C

Parçalı bulutlu

 • MALATYA °C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

 • VAN °C, -6°C

Parçalı ve çok bulutlu

18 Ocak tarihinde 00.00-06.00 saatleri arasında yurt genelinde beklenen hava olayları

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun yükseklerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 • DİYARBAKIR °C, 5°C

Parçalı bulutlu

 • GAZİANTEP °C, 6°C

Parçalı bulutlu

 • MARDİN °C, 4°C

Parçalı bulutlu

 • SİİRT °C, 4°C

Parçalı bulutlu 

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İstanbul'da kar yağışı için tarih verildi. Geçtiğimiz günlerde hafif şekilde kendisini gösteren kar, 18 Ocak Salı günü sıcaklıkların da düşmesiyle birlikte karla karışık yağmur olarak yağacak. 19 Ocak Çarşamba günü ise yoğun kar yağışı bekleniyor. İşte önümüzdeki 5 gün boyunca İstanbul'da kaydedilmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar...

17 Ocak Pazartesi: 10°C

18 Ocak Salı: 6°C

19 Ocak Çarşamba: 4°C

20 Ocak Perşembe: 9°C

21 Ocak Cuma: 9°C

Etiketler