Tarih : 12.06.2021 - 20:02 Yorum : 0

YPG/PKK'nın saldırısında 18 sivil hayatını kaybetti

Terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'deki hastaneye saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısı 18'e yükselirken, yaralı sayısının da 30'dan fazla olduğu belirtildi.

YPG/PKK'nın saldırısında 18 sivil hayatını kaybetti

Suriye'de YPG/PKK'nın Halep'e bağlı Afrin’e art arda düzenlediği 2 füzeli saldırıda bilanço artıyor. Sivil yerleşim bölgeleri ve sivil yardım ekiplerinin hedef alındığı 2 saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e yükselirken, yaralı sayısının da 30'dan fazla olduğu belirtildi.

SALDIRIDA 18 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Suriye'de terör örgütü YPG PKK'nın Halep'e bağlı Afrin’e art arda düzenlediği 2 füze saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e yükseldi.

Saldırı sonucu Afrin'deki Şifa Hastanesi’nin hizmet dışı kaldığı, çok sayıda ambulansın zarar gördüğü bildirildi. Olay yerine intikal eden sivil savunma ekipleri, yaralıları hastaneye kaldırdı.

MSB: PKK/YPG'YE AİT HEDEFLER ATEŞ ALTINA ALINDI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: "Terör örgütü PKK/YPG, insanlık dışı bir saldırı daha gerçekleştirdi. Tel Rıfat bölgesinde yuvalanmış teröristler Afrin şehir merkezini ve Şifa Hastanesini top ve ÇNRA atışlarıyla hedef aldı. Saldırıda 13 sivil hayatını kaybederken çok sayıda sivil de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü PKK/YPG’ye ait hedefler derhal ateş altına alınmış, doğrudan masum sivilleri hedef alan bu alçak saldırı Rusya Federasyonu tarafına bildirilmiştir. İnsanlık düşmanı teröristler bu saldırıların hesabını misliyle vereceklerini bilmelidir." denildi.

Terör örgütü sınırda tünel kazıyor Terör örgütü sınırda tünel kazıyor Terör örgütü YPG/PKK, işgalinde bulundurduğu Suriye-Türkiye sınır hattında tünel kazıyor.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber