2022-06-30 13:50:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 13:52:43

Yunanlar yeni doğum yapan anne ve bebeği ölüme terk etti

Aydın'ın Didim ilçesinden yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan düzensiz göçmenlerin içerisinde yer alan hamile kadın botta doğum yaptı. Yunan güçleri tarafından itilen bottaki anne ve bebeğe Türk güvenlik güçleri sahip çıktı.

Bebek ile annenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Bebek ile annenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yunan adalarına geçmeye çalışan kaçak göçmen hamile kadın botta doğurdu.  Yunan unsurları tarafından geri itilen bottaki göçmenler Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılırken, karaya çıkartılırken yeni doğum yapan anne ve bebeği ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

YUNANLAR GERİ GÖNDERDİ

Didim’den yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye kalkışan ve içerisinde 28 göçmenin yer aldığı bot Tekağaç mevkii yakınlarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Yunan unsurlarınca geriye itilen botta arama yapan Sahil Güvenlik ekipleri botta yeni doğum yapan anne ve bebeğini buldu.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Karaya çıkartılan anne ve bebeği ise yapılan görüşmelerde neticesinde ambulansla Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Juvel Capta adı verilen bebek ile anne Havol Capta’nın (32) sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, işlemleri yapılan göçmenler Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.