25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-10 10:39:12

İbrahim Tatlıses'e dolandırıcılık şoku! Mağdur İmparator tehdit mesajları yağdırdı: Kanınızı içsem...

İmparator İbrahim Tatlıses, şirketinde genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay tarafından dolandırıldı. Kendi hesabına para geçiren, eşini ve çocuğunun bakıcısını şirkette çalışıyormuş gibi gösteren ve şirket kaynaklarını suistimal eden Akbay'ın kendisine verdiği maddi zararı gören İmparator ise dolandırıcılığa tehdit mesajlarıyla karşılık verdi.

İbrahim Tatlıses'e dolandırıcılık şoku! Mağdur İmparator tehdit mesajları yağdırdı: Kanınızı içsem...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İbrahim Tatlıses, uğradığı silahlı saldırı sonucu yeniden ekranlarda boy göstermeye devam ediyor. Bu kez de dolandırıcılık mağduru olan İmparator, şirketinde çalışan Müdür Fulya Akbay ve Özlem P. tarafından dolandırıldı. Şirket hesbaından kiralık araç tahsis eden, eşini ve bebek bakıcısını şirkette çalılıyormuş gibi gönderen ve kaynakları suistimal eden çalışanlara, 'Güveni kötüye kullanma’ suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tatlıses zararı görünce çalışanlarına tehdit mesajı attı.

BEBEK BAKICISI VE EŞİNİ ŞİRKET ÇALIŞANI GÖSTERDİ

Tatlıses'in şirketinde genel müdür pozisyonunda çalışan Fulya Akbay'ın İmparator'u dolandırdığı ortaya çıktı. Bir denetim şirketinin hazırladığı rapor sonrası ortaya çıkan olayda türkücünün danışmanlığını da yapan Akbay'ın kendi hesabına para geçirdiği gibi, eşini şirkette çalışmış gibi gösterdiği ve şirket üzerinden kiralık araç tahsis ederek şirket kaynaklarını suistimal ettiği belirtildi.

Müzik, televizyon ve sinemanın yanında İbrahim Tatlıses'in gıda, turizm, inşaat, iletişim (TV kanalı, radyo istasyonu), ulaşım gibi birçok alanda yatırımı bulunmaktadır. 

Sabah'ın haberine göre, Akbay'ın başka şahıslara ödeme yapmış gibi gösterip kestiği makbuzlarla hesabına 20 bin dolar geçirdiği aktarılan raporda, Akbay'ın bebeğin bakıcısı Emine Ö.'yü de şirkette 21 ay sigortalı gösterip 57 bin lira zarara uğrattığı ve şirket üzerinden kendisine tahsis ettiği kiralık araç için de 28 bin lira ödediği tespit edildi.

HESABINA MİLYONLAR GEÇİRDİ 

Raporda, başka bir çalışan Özlem P.'nin üçüncü şahıslara ödeme yapılmış gibi kestiği makbuzlarla hesabına yaklaşık 1 milyon 192 bin lira geçirdiği ve eşi Ayhan P.'yi 13 ay boyunca şirkette çalışmış gibi göstererek SSK işlemleriyle birlikte şirketi 45 bin lira zarara uğrattığı yer aldı. Raporda ayrıca Özlem P.'nin şirket üzerinden kendisine kiralık araç tahsis ettiği ve bu araca şirket hesabından 28 bin lira ödediği anlatıldı.

14 Mart 2011 tarihinde program çıkışı uğradığı silahlı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtuldu.

'HİZMET NEDNEİYLE GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA'

Hazırlanan raporun ardından Tatlıses suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Özlem P. ve Fulya Akbay'ın resmi belgede sahtecilik suçu işlediğini, görevlerini kötüye kullandıklarını ve böylece şirketi dolandırdığını kaydedildi. Akbay hakkında 'Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçundan dava açıldı. 1 yıldan 7 yıla kadar hapis ve 3 bin güne kadar adlî para cezası istenen Akbay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

"SİZLERİN KANINI İÇSEM..."

Taraflar arasındaki soruşturma devam ederken, Akbay geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses'in kendisini tehdit ettiğini öne sürerek şikâyetçi oldu. Tatlıses'in kendisine WhatsApp üzerinden tehditkar mesajlar attığını öne sürenn Akbay, mesajın içeriğinin ise şöyle olduğunu belirtti: "K...ler, şerefsizler, şimdi sizlerin kanını içsem ayran diye doyamam" Akbay'ın şikâyeti sonrası ünlü türkücü hakkında 'Hakaret, Tehdit' suçlarından dava açıldı.

Etiketler