Tarih : 23.10.2021 - 08:44 Yorum : 0

Kulüpler ve TFF prensipte anlaştı: MHK’ya yeni yüz

MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın ani bir şekilde gelişen istifası üzerine Kulüpler Birliği, yeni MHK için profili belirledi. Hakem kökenli olması istenen başkan daha önce görev almamış olacak. Kulüpler TFF’ye istediği isimleri bildirecek. Geçiş süreci için ise Ufuk Özerten ismine sıcak bakılıyor.

Kulüpler ve TFF prensipte anlaştı: MHK’ya yeni yüz

MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın ani bir şekilde gelişen istifası üzerine Kulüpler Birliği, yeni MHK için profili belirledi. Radikal sistem değişikliğine kadar geçici bir MHK düşüncesi masada. Prensip olarak eskiden görev yapmış hiçbir ismin MHK Başkanı olmasına sıcak bakılmıyor. Geçiş dönemi için Kulüpler Birliğinde ve TFF cephesinde Ufuk Özerten ismine sıcak bakanlar var. Faal bir hakemin MHK Başkanı olması talimatlara ve Kulüpler Birliğinin isteğine de ters.

TATLI'YA BÜYÜK ÖFKE!

Kulüpler Birliği, pazartesi günü TFF'ye uzlaştığı birkaç ismi ve ekibi bildirme düşüncesinde. Nihai karar için ise yurt dışında olan Başkan Nihat Özdemir'in dönmesi bekleniyor. Bu arada Son dört gününü Riva'da geçiren ve TFF yönetimine bildirmeden istifasını duyuran Tatlı'ya öfke var. Federasyon yönetimi, 10. hafta tayinlerini duyuran ve istifasını hakemlere SMS ile bildiren Tatlı için "Bu karar önce bize açıklanmalıydı. Hiç şık olmadı" görüşünde.

GEÇİCİ Mİ?

Daha önce MHK başkanlığı yapan Ufuk Özerten’in bu kritik dönemi geçirmek için kısa süreliğine göreve getirilmesi de gündemde yer alıyor.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber