25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-11-17 15:50:14

16 günde 17 kez yanan esrarengiz evin gizemi çözüldü

Kastamonu'da 16 günde 17 kez yanan evin sırrı ortaya çıktı. Yangınları, evde yaşayan aile üyelerinden birisinin çıkardığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında ailenin tüm üyeleri, psikososyal destek almaları amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne yönlendirildi.

16 günde 17 kez yanan esrarengiz evin gizemi çözüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kastamonu'da 16 günde 17 kez yanan esrarengiz evi, aile üyelerinden birisinin çıkardığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kastamonu’nun merkez ilçesine bağlı Kurusaray köyünde yaşayan Dadaylı ailesinin yaşadığı ev, 1 haftada 6 kez yanması ile gündeme geldi. Merak konusu olan ev, 16 gün içerisinde üst üste 17 kez yandı.

Çıkan yangınlarda ev ve eşyalar maddi hasar gördü.

EŞYALARINI SOKAĞA ÇIKARDILAR

Küçük çapta çıkan yangınlara ise aile kendi imkanlarıyla müdahale etti. Yangınlar sebebiyle korku yaşadıklarını ifade eden Dadaylı ailesi, evdeki bütün eşyaları da sokağa çıkarttı. Üzeri branda ile örtülen eşyaların bazılarının da çıkan yangınlarda zarar gördü. Evin dışında aileye ait ahır ve samanlıkta da yangınlar çıktı. Samanlıkta çıkan yangında 40 bin lira civarında saman, arpa, buğday gibi tahıl ürünlerinin yandığı belirtildi.

Yangınları hangi aile üyesinin çıkarttığı açıklanmadı.

JANDARMA İNCELEME BAŞLATTI

Evdeki çekyat, çiçeklik, buzdolabı, çekmece gibi yerlerde esrarengiz bir şekilde çıkan yangınlarla ilgili Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekipleri esrarengiz yangınlarla gündeme gelen evde çalışma başlattı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam  ediyor.

'ESRARENGİZ BİR DURUM OLUŞTURMAK İÇİN' YAKMIŞ

Ekipler tarafından yapılan geniş çaplı titiz araştırmalar neticesinde, yangınların evde yaşayan Dadaylı ailesinin bir üyesi tarafından esrarengiz bir durum oluşturma amacıyla çıkartıldığı tespit edildi. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, aile üyeleri psikososyal destek almaları için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne yönlendirildiği belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler