2021-05-23 11:35:30

20 yaşındaki genç askere gidecekti! Kılıçla öldürüldü

​Mersin’in Silifke ilçesinde askere gitmek için sülüs evrakını alan 20 yaşındaki genç çıkan kavgada kılıçla öldürüldü.

20 yaşındaki genç askere gidecekti! Kılıçla öldürüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hazar Tömbül akşam saatlerinde önceden tartıştığı 13 kişinin saldırısına uğradı. Çıkan kavgada bıçakla ağır yaralanan Tömbül'ün yakınları da kavgaya karıştı.

OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Kavganın giderek alevlendiği arbedede Tömbül'ün ailesi de yaralandı. Ağır bıçak darbeleri alan Hazar Tömbül olay yerinde hayatını kaybetti. 

Olay yerine gelen polis ekipleri kavgaya karışan 13 kişiyi gözaltına aldı.Hazar Tömbül'ün cenazesi ise Silifke Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis merkezinde ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan 8'i tutuklandı. Hayatını kaybeden Hazar Tömbül toprağa verildi.

"BİR HAZAR GİTTİ AMA BAŞKA HAZAR'LAR GİTMESİN"

Akşam saatlerinde evde yattığını belirten anne Durdu Tömbül (40), “Ben evdeydim işten geldim. Yatıyordum. Bir an oğlum ile babası eve girdi. Çok telaşlılardı. Daha sonra evimiz taşlanmaya başlandı. Eşim ve oğlum dışarı çıkınca kızlarımla birlikte ben de arkalarından çıktım. Bir an ne olduğunu anlamadan üstümüze saldırdılar. Bir Hazar gitti ama başka Hazar’lar gitmesin. Bir acılı anne olarak bütün kalbimle adalet istiyorum. Askere gönderecekken oğlumu kara toprağa verdim” dedi.

"ASKERE DİYE KARA TOPRAĞA GÖNDERDİM"

Oğlunun ölümü ile büyük üzüntü duyan baba Mehmet Tömbül (48) ise, “Bunlara uymadık. Teyzemlerden gelirken yolda önümüze geçtiler. Orada tartışma çıktı. Sonra biz eve geldik. Biz eve geldikten sonra bunların amca oğulları evimizi taşlamaya başladılar. Zaten hazırlanmışlar. Biz de dışarı çıktık. Bıçaklar kılıçlar ellerinde her şey var. 20-25 kişi birden ne olduğunu anlayamadan oğlum gözlerimin önünde katledildi. Sadece askere göndereceğim baba yiğit, dağ gibi oğlum gözlerimin önünde kendi ellerimle askere diye kara toprağa gönderdim. Adalet istiyoruz” diye konuştu.

"AĞABEYİMİ KATLETTİLER"

“Önce Allah’ın adaletine sonra da hukuka güveniyoruz” diyen kardeşi Büşra Tömbül (15) de, “Ağabeyim ve babamı kurtarmaya gittiğimizde biz kadın olduğumuz halde o kadar erkeğin 20 kişinin içerisinde biz de saldırıya uğradık. Ben 15 yaşında bir kızım. Oradaki tüm erkekler üzerime saldırdılar. Ağabeyimi katlettiler. Önce Allah’ın adaletine sonra da hukukumuzun adaletine güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Kardeşi Aleyna Tömbül (16) de adalet istediklerini dile getirirken,Tömbül ailesini sevenleri ve komşuları bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Etiketler