2021-08-03 09:36:21

Ağrı'da üvey baba vahşeti: 4 yaşındaki çocuk komalık oldu

Ağrı’da bakanlığa bağlı çocuk evlerinde kalan 4 yaşındaki çocuğu izinli olarak gönderildiği evde üvey babası darp ederek komalık etti.

Ağrı'da üvey baba vahşeti: 4 yaşındaki çocuk komalık oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ağrı’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 4 yaşındaki çocuk, izinli olarak gönderildiği evinde üvey babası tarafından darp edilerek komalık oldu. 9 gün boyunca yoğun bakımda kaldı. Annesi ve üvey babası tutuklandı.

BAYRAM İÇİN AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

4 yaşındaki M.S. daha önce ağabeyi ile birlikte kaldığı Sevgi Evi'nden annesi ve üvey babası tarafından alınmak istendi.  Ailenin isteği üzerine gerekli incelemeler yapıldı. 4 yaşındaki M.S. Kurban Bayramı’nı ailesinin yanında geçirmesi ve aile ortamının incelemesi amacıyla ailesine teslim edildi.

ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ, KOMALIK OLDU

Ailesine teslim edilen 4 yaşındaki çocuk Kurban Bayramı’nın 3. günü üvey babası tarafından Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi 811. Sokak'taki evinde öldüresiye dövüldü. Üvey babasının saldırısına uğrayan 4 yaşındaki çocuğun kolu ve vücudunun çeşitli yerleri kırıldı. Hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda 9 gün boyunca tedavi gören M.S. hayati tehlikeyi atlattı. Annesi ve üvey babası ise tutuklanarak ceza evine gönderildiler.

DAVA SÜRECİ TAKİP EDİLİYOR

Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmetşafi Erim yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. M.S’nin bayram tatilini ailesinin yanında geçirirken şiddete maruz kaldığını belirten Erim, “Davaları adli tatil bitiminde başlayacak olup, İl Müdürlüğümüz avukatı tarafından süreç takip edilmektedir. Faillerin en ağır cezayı alması için gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır” dedi.

Etiketler